“Red Bull” un “Ford” kopīgi radītos F1 sacīkšu motorus, kas būs paredzēti izmantošanai no 2026. gada, varētu izmantot pat četras komandas, apgalvo Kristians Horners.

Sākotnējais plāns ir ar motoriem nodrošināt “Red Bull” un “Alpha Tauri” vienības, taču dzinēji varētu tikt pārdoti citām komandām.

“Ja mūsu motori kādam būtu saistoši, mēs būtu atvērti diskusijām par motoru piegādi nākotnē citām komandām,” intervijā DAZN paudis “Red Bull” vienības boss Horners. “Bet pagaidām mums jākoncentrējas uz saviem tagadējiem darbiem. Sadarbība ar “Ford” strādā ļoti labi. Mūsu rūpnīcas būs spējīgas ar motoriem nodrošināt astoņas mašīnas. Šī ir lieta, ko mēs domājam, ka ilgtermiņā varētu darīt.”

Ņemot vērā, ka savu motori būs arī “Ferrari”, “Mercedes”, “Alpine” un “Audi” vienībām, par “Red Bull-Ford” savienības klientu komandām varētu kļūt “Aston Martin”, “McLaren”, “Williams” vai “Haas”.

“Šobrīd mēs cenšamies savākt cilvēkus, kas integrētos šasijas izstrādes komandā, lai visi strādātu pie mašīnas kā kolektīva vienība,” atklāj Horners. “Tas ir milzīgs izaicinājums, bet uzskatu, ka šis ir pareizais ceļš, un mēs jau sasniedzam atzīstamu progresu.”