2008. gadā Singapūrā pirmoreiz notika F1 sacīkstes pie mākslīgā apgaismojuma. Par tā Singapūras GP posma notikumiem runā vēl tagad un ne tikai vēsturnieki, bet arī juristi. Tikmēr, atgriežoties tagadnē, Makss Verstapens ir pirmais braucējs, kurš uz posmu ierodas pēc 10 secīgām uzvarām. Vai šai sērijai ir lemts turpināties arī Āzijā?

Verstapena Ahileja papēdis

Ja neskaita trases, kur Makss Verstapens ir startējis tikai vienu vai divas reizes, Šanhaja, Soči un Singapūra ir vienīgās, kur topošais trīskārtējais čempions vēl nav uzvarējis. Skaidrs, ka trasē, ko “Red Bull” braucējs iepazinis gadu gaitā, viņš neuzvarēs, jo uz šo gadu notikušas izmaiņas konfigurācijā pēdējā sektorā. Likvidēta četru lēnu ‘autobusa pieturas’ līkumu sērija, padarot taisni garāku ar cerībām uzlabot apdzīšanas iespējas. Paredzams, ka apļu laiki varētu kristies pat par 10 sekundēm.

Pēc 10 secīgām uzvarām visdažādākajās trasēs būtu muļķīgi domāt, ka “Red Bull”nebūs favorīti arī šajā nedēļas nogalē. Pēc pamatīgas krīzes, it īpaši kvalifikācijās, Serhio Peress atguvis pārliecību sev un mašīnai, turklāt no ritma viņu nespēj izsist arī īpatnējie komentāri no Helmuta Marko puses. Peress allaž bijis ļoti spēcīgs ielu trasēs, tomēr šobrīd grūti iedomāties, ka viņš varētu pārspēt Verstapenu tīri uz ātruma rēķina. Pērn Peress guva uzvaru, kamēr Verstapens, pēc komandas stratēģiskas kļūdas kvalifikācijā, nespēja iesaistīties cīņā par pjedestālu.

Sekotāju mikslis

Singapūra ir radikāli atšķirīga no Moncas – krietni augstāks piespiedējspēks nebūs parocīgs “Ferrari” komandai, turklāt paši braucēji arī to neslēpj. Vai viņiem izdosies saglabāt vismaz trešās ātrākās komandas godu, vai vienmuļi vizināsies desmitnieka beigās? Līdzīgi kā Peress, arī Šarls Leklērs ir ielu trašu cienītājs, tomēr dažkārt apņēmība ir pārāk augstā līmenī un viss beidzas sāpīgi, ko ir pierādījuši vairāki incidenti Baku un Monako. Arī šeit kļūdām nav vietas, turklāt tropiskajā klimatā pie īpaši augstām fiziskām slodzēm tās ir daudz vieglāk pieļaut. “Ferrari” glābiņš varētu būt kvalifikācija. Tajās sarkanie šogad bijuši stiprāki un Singapūra nav vieta, kur apdzīšana tiek pasniegta uz paplātes.

Pēc ļoti neveiksmīgas nedēļas nogales atgūties cer “Mercedes” vienība, kuri joprojām ir “Red Bull” tuvākie sekotāji, ja 310 punktu atstatumu var klasificēt kā sekošanu. Braucēju ieskaitē gan trešajā pozīcijā jau kopš pirmā posma turas vecmeistars Fernando Alonso. Mašīnas uzlabojumu virziens “Aston Martin” nometnē izrādījās nepareizs, taču nepieciešamās korekcijas tika veiktas, ko lieliski apliecina 2. vieta Nīderlandē. Alonso ir visu laiku pirmais Singapūras GP uzvarētājs, lai gan tas nenotika pārāk godīgā ceļā, tomēr arī pēc tam trase viņam regulāri bijusi parocīga.

Students skolotāja līmenī

Arvien aizraujošāks kļūst duelis “McLaren” komandas iekšienē. Jauniņais Oskars Piastri uz ‘pirmo skolas dienu’ ieradās ar aizlauztu zīmuli un cauru somu, taču kopā ar krietni pieredzējušāko Lando Norisu ir izdevies ne tikai uzlabot mašīnu un padarīt to īpaši piemērotu augsta piespiedējspēka līmeņa trasēm kā šī, bet arī iesaistīties cīņā ar savu komandas biedru. Moncā avi pat saskārās. Neraugoties uz regulārajām cīņām, abu savstarpējās attiecības vismaz publiskā telpā nerada uztraukumu.

“McLaren” vājība šobrīd ir ātrums vislēnākajos pagriezienos. Komanda sagatavojusi uzlabojumus, kam vajadzētu tikt galā ar šo problēmu, tomēr Singapūrā tie tiks vienīgi Norisam, kurš uzskata, ka tie ir lielākie uzlabojumi kopš Austrijas, kas kļuva par komandas pagrieziena punktu šosezon. Lando ir ļoti optimistisks un šobrīd nav pamata izslēgt viņu no potenciālo kandidātu loka uz vismaz ‘labākais no pārējiem’ goda. “McLaren” iekšējā duelī Norisam par labu spēlēs arī fakts, ka Oskars Piastri šai trasē nekad vēl nav braucis. Šai posmā komandai arī īpašs mašīnas krāsojums!

Nepalikt pēdējiem

Trīs komandas turpina spraigu cīņu par noslēdzošajām vietām konstruktoru kausā. Lai gan “AlphaTauri” ir klājies visgrūtāk, tieši viņu izredzes vērtējamas visaugstāk. Juki Cunoda regulāri flirtē ar Top 10, taču šīs sezonas seši labākie rezultāti ir trīs 10. vietas (tikai punkts par katru) un trīs 11. vietas. Tai pat laikā “Haas” braucējam Niko Hilkenbergam ir trīs reizes vairāk punktu, pateicoties haosam Austrālijā un sprintam Austrijā.

“AlphaTauri” tikuši pie vēl viena ieroča – jau no pirmajiem posmiem Liams Lovsons apliecina, ka ir ātrāks par Niku de Vrīsu un, dodoties uz savu trešo posmu, būs iekrājis vairāk laika pie šīs mašīnas stūres kā Daniels Rikjardo.

Starp “Ferrari” dzinēju lietotājiem “Haas” varētu būt nelielas priekšrocības, turklāt grūti iedomāties lielāku murgu par viņu sniegumu Moncā. Kas attiecas uz “Alfa Romeo”, pēc sastāva saglabāšanas Guanju Žou var atviegloti uzelpot. Pēdējos posmos gan pārāk bieži nācies palikt komandas biedra Valteri Botasa ēnā, kurš guva punktu Moncā. Visām trim komandām izredzes uz punktiem varētu uzlabot fakts, ka Singapūra, visticamāk, nebūš parocīga “Williams” komandai.

Silta duša

Sēdēt ātrākajā mašīnā nenozīmē neko, ja tu neesi pareizā laika un vietā. Pat sausā laikā trase ļoti strauji attīstas, saķere uzlabojas un, visticamāk, kvalifikācijā visu izšķirs pēdējais mēģinājums. Lai padarītu visu vēl sarežģītāku tropiskajā un karstajā Singapūrā, mūs gaida arī nokrišņi.

Pašlaik lietus iespējamība piektdien ir samērā zema, taču risks ievērojami pieaug sestdien un svētdien. Drošības joslu trūkums var pārvērst kļūdas pārtrauktās sesijās, kas neizbēgami samiksē spēku samērus un var izslēgt lielos vaļus no cīņas par pole position, kamēr sacīkstēs drošības mašīnas došanās trasē liegs līderiem viegli uzelpot un iekrāt pietiekamu pārsvaru, lai pēc pitstopa atgrieztos priekšā lēnākajiem braucējiem. Singapūrā boksu celiņā tiek zaudēts vairāk laika nekā jebkurā citā trasē, kas šobrīd atrodama F1 kalendārā.

Kļūsti par F1LV patronu!
Piedalies F1 prognožu spēlē!
Izbaudi sacīkstes F1TV vai Viaplay!
Pievienojies F1 līdzjutēju klubam!