Iepriekšējo desmit F1 posmu uzvarētājs Makss Verstapens kategoriski noraidījis iespējamību, ka viņam izdosies izcīnīt pirmo vietu arī šodien Singapūrā gaidāmajā sacīkstē. Tikmēr Džordžam Raselam, kurš startēs otrais, ir stratēģiskas priekšrocības pār “pole position” ieguvēju Karlosu Saincu.

Verstapens neliek nekādas cerības uz uzvaru

Singapūras ielu trasē “Red Bull” komanda pārsteidza ar pēkšņu snieguma pavājināšanos. Ar mašīnu vadāmības problēmām abi tās piloti cīnījās visās trīs treniņbraucienu sesijās, tā arī nespējot spēkratus pienācīgi noregulēt. Kvalifikācijā neviens no viņiem neiekļuva trešajā kārtā. Verstapens palika vienpadsmitais un noliedza, ka viņam varētu būt izredzes šodien izcīnīt uzvaru.

“Varat par to aizmirst,” sacīja Verstapens. “Parasti mūsu mašīna ir saudzīgāka pret riepu nolietošanos, ja salīdzina ar tiešajiem konkurentiem, bet nedomāju ka Singapūrā tam būs liela nozīme, turklāt šajā trasē ir grūti apdzīt. Lai to paveiktu, būtu vajadzīgs pusotras, divu vai trīs sekunžu pārsvars, kā mums pavisam noteikti nav. Ar tādu mašīnas veiktspēju un balansējumu, kāds mums ir šobrīd, pēcpusdiena būs grūta un gara.”

F1 sezonas līderis atzina, ka trešajā treniņā bija jūtami uzlabojumi mašīnas regulējumos, tomēr kvalifikācijā turpinājās problēmas. Pirms līkumiem nācies bremzēt daudz ātrāk, nekā tas būtu normāli jādara. Tomēr viņam izdevās izvairīties no starta vietu soda, jo Verstapens tika izsaukts pie tiesnešiem par trim dažādiem pārkāpumiem. Pirmajā gadījumā viņš Q1 sesijā bija apstājies boksu celiņa izejā, bloķējot Luisu Hamiltonu un Raselu, pēc tam trasē patraucēja Loganam Sardžentam, bet Q2 – arī Juki Cunodam.

Peress pie saslīdēšanas vaino motora kļūmi

Serhio Peress pēdējā lidojošajā aplī pat saslīdēja un palika 13. vietā, notikušajā vainojot motora kļūmi: “Izmēģinājām dažādas izmaiņas šur un tur, bet nekas nespēja pienācīgi nobalansēt mašīnu. Otrajā kārtā nevarēju paveikt pēdējo apli, jo motors ievērojami zaudēja veiktspēju, kā rezultātā nenovaldīju auto. Citādi iekļūšana Q3 bija iespējama. Ja spēsim sacīkstē gūt dažus punktus, ar to vien jau būšu apmierināts.”

Singapūras GP kvalifikācijas oficiālais video apskats >>

Saincs nobažījies par “Mercedes” ātrumu

Lai gan kvalifikācijā uzvarēja “Ferrari” pilots Karloss Saincs, jāņem vērā, ka otrās starta vietas ieguvējs Džordžs Rasels no “Mercedes” ir pamanījies sataupīt vienu vidējā sastāva riepu komplektu, kas Singapūras trasē būs ideāli piemērotas riepas sacīkšu režīmam.

“Sacīkšu režīmā “Mercedes” komanda vienmēr ir ātrāka par mums, un viņiem ir atšķirīga riepu stratēģija, uz ko jāvērš uzmanība,” saka Saincs. “Bet, ja man izdosies labs sacensību pirmais nogrieznis ar cietajām riepām, varam mērķēt uz uzvaru. Apzināmies, ka mūsu vājā vieta ir ātrums sacīkšu režīmā, par to mēs vienmēr maksājam augstu cenu, taču komanda pēdējās nedēļās daudz paveikusi, lai izprastu mašīnu. Progress ir jūtams.”

Rasels cerīgs par izredzēm uzvarēt

Rasels pirms starta ir pārliecināts par izredzēm uzvarēt: “Kvalifikācija bija izaicinājumiem bagāta, bija sajūta, ka sēdi saunā, kur visu laiku esi nosvīdis. Bet esmu ļoti apmierināts ar šo nedēļas nogali kopumā. Mums ir savādāka stratēģija kā visiem pārējiem. Mums ir papildus vidējā sastāva riepas, kādu nevienam citam no mums apkārt startējošajiem nav. Ir patīkami būt pirmajā starta rindā, turklāt ar stratēģisku pārsvaru. Ar vidējā sastāva riepām mēs varam nostādīt “Ferrari” grūtā situācijā, likt viņiem kļūdīties un dabūt priekšroku – tieši uz to mērķējam.”

Singapūras GP starta kārtība: