Singapūras GP piedzīvotajā avārijā “Aston Martin” pilots Lenss Strols vaino obligāto FIA svēršanos, kurā viņš tika iesaukts īsi pirms tam, un turpinājumā sekojošo notikumu attīstību.

Strols avarēja pirmās kvalifikācijas kārtas izskaņā, saslīdot uz pēdējā līkuma ārmales apmales, kam sekoja spēcīgs trieciens pret barjeru. Kamēr trase tika sakopta, bet barjera salabota, kvalifikācijas turpinājums aizkavējās par aptuveni pusstundu. Kanādiešu pilots devās uz medicīnas centru, lai veiktu pārbaudes, bet, par laimi, nekādas traumas nav guvis.

Pēc tam Strols skaidroja, ka svēršanās procedūras dēļ zaudētais laiks izraisījis notikumu spirāli, kas novedis pie avārijas. Ieskriešanās aplī nācies apdzīt daudzas citas mašīnas, pēc tam nācies braukt netīrā gaisā aiz vienas no “Alpine” formulām, kā arī riepas nav nav pagūts pietiekami labi sagatavot.

“Šajā pēdējā aplī īsti nesanāca uzlabot rezultātu, jo bija slikts ieskriešanās aplis ar lielu burzmu,” stāsta Strols. “Mūs apturēja uz svēršanos, līdz ar to vajadzēja apdzīt daudzas mašīnas, lai paspētu uzsākt pēdējo ātro apli. Uzsāku to divas sekundes aiz “Alpine” mašīnas, kas nav ideāli apstākļi no aerodinamiskās veiktspējas viedokļa. Tiek zaudētas tonnas piespiedējspēka. Līdz ar to pirmajos sektoros nebiju pietiekami ātrs, lai iekļūtu otrajā kārtā. Liku visu uz pēdējo līkumu, kur mēģināju atgūt daļu laika. Bet tas nebija reāli izdarāms. Avārijas notiek ātri, bet es zinu, kāpēc avarēju. Tā notika tādēļ, ka šajā aplī pirms tam nebraucu pietiekami ātri, lai tiktu tālāk.”

Pirmssezonas testus šogad Strolam nācās izlaist, jo sportists kritienā no velosipēda bija lauzis rokas locītavas. Vakar notikušajā avārijā viņš laikus noņēma rokas no stūres, līdz ar to spēja izvairīties no traumas, kā tas Holandes GP treniņā bija Daniela Rikjardo gadījumā.