“McLaren” komanda paziņojusi, ka viens no tās rezerves braucējiem 2024. gada F1 čempionāta sezonā būs japāņu pilots Rijo Hirakava.

Hirakava tiks iekļauts “McLaren” pilotu attīstības programmā. Viņa pienākumos ietilps darbs simulatorā, kā arī sportistam tiks dota iespēja aizvadīt testus trasē ar 2021. gada modeļa F1 mašīnu MCL35M.

29 gadus vecais Hirakava šogad devīto sezonu piedalās Japānā bāzētajā “Super Formula” seriālā, kur ir viens no vadošajiem braucējiem. Tikmēr starptautiski viņš vislabāk zināms kā viens no FIA WEC izturības sacīksu pasaules čempionāta līderiem. Kopš pagājušā gada Hirakava pārstāv spēcīgo “Toyota Gazoo Racing” rūpnīcas komandu. Pērn viņš ne tikai uzvarēja Lemānas 24 stundu sacīkstē, bet arī kļuva par FIA WEC čempionu, tāpat ir čempionāta līderis šobrīd.

Dalību “McLaren” programmā Hirakava plāno apvienot ar startiem izturības sacīkstēs, kur turpinās karjeru arī nākamgad.

Šogad “McLaren” ir vienošanās ar “Aston Martin” komandu, un šīm vienībām ir kopīgi F1 rezerves braucēji Stofels Vandūrns un Felipe Drugovičs. Tāpat “McLaren” rezervistu pulkā ietilpst “Mercedes” nolīgtais Miks Šūmahers. Nākamgad “McLaren” rezervistu sarakstu varētu papildināt arī Pato O’Vards, kurš pārstāv “Arrow McLaren” vienību “IndyCar” čempionātā.