Pēc ne tik sekmīgā posma Singapūrā, F1 čempionāta līderis Makss Verstapens šorīt Suzukas trasē uzrādīja pārliecinoši ātrāko rezultātu Japānas GP pirmajā treniņā. Tuvākais sekotājs bija Karloss Saincs, kurš zaudēja vairāk par 0.6 sekundēm.

Singapūras ielu trasē pārtrūka “Red Bull” uzvaru sērija, taču uz Japānas posmu atkal visam būtu jānostājas vecajās sliedēs, liecina pirmās treniņsesijas rezultāti. Verstapens ātrāko apli veica ar laiku 1:31.647, ievērojami pārspējot visus sekotājus.

Singapūras GP uzvarētājs Karloss Saincs no “Ferrari” komandas ierindojās otrajā vietā, bet zaudēja 0.626 sekundes. Trešais bija “McLaren” pilots Lando Noriss, iepriekšējā posma otrās vietas ieguvējs, atpaliekot no Verstapena 0.745 sekundes. Gandrīz sekundi lēnāki bija Šarls Leklērs un mājinieks Juki Cunoda.

“Mercedes” komanda šajā treniņā palika otrajā desmitniekā. Džordžs Rasels uzrādīja 13. rezultātu, kamēr Luiss Hamiltons bija 16. ātrākais. Viņi neizmantoja mīkstā sastāva riepas.

Pēc viena posma izlaišanas uz starta atgriezies Lenss Strols. “Aston Martin” pilots izlaida Singapūras GP treniņā piedzīvotās iespaidīgās avārijas dēļ. Traumas sportists neguva, bet uz starta tomēr neizgāja.

Japānas posma kvalifikācija plānota sestdien plkst. 9:00 no rīta pēc Latvijas laika, bet sacensību starts tiks dots svētdien jau plkst. 8:00.

Japānas GP pirmais treniņš: