F1 čempionāta līderis Makss Verstapens no “Red Bull” vienības guvis pārliecinošu uzvaru Japānas posma kvalifikācijā Suzukas trasē. Viņa tuvākie sekotāji bija “McLaren” braucēji Oskars Piatsri un Lando Noriss, kuri zaudēja ap 0.6 sekundēm.

Q1

Pirmā kvalifikācija tiks apturēta deviņas minūtes pirms laika atskaites beigām, kad avāriju piedzīvoja Logans Sardžents. Amerikaņu pilots pēdējā līkumā izbrauca ārpus trases, mašīna kļuva nevadāma un spēcīgi uztriecās barjerai, kā rezultātā tika būtiski bojāta. Par to, ka Sardženta dienas “Williams” sastāvā ir skaitītas, runā jau ilgāku laiku, bet avarēšana jau otro posmu pēc kārtas viņa izredzes tikai pasliktina. Singapūrā sportists avarēja sacīkstes laikā, tāpat pirms tam Holandes posmā. Vairāki negadījumi bijuši arī pirms tam.

Pirmo kārtu pārvarēt neizdevās Valteri Botasam, Lensam Strolam, Niko Hilkenbergam un Guanju Žou, kurš pēdējā aplī izbrauca no trases “Degner” līkumā, sūdzoties, ka viņu bloķēja viens no konkurentiem. Tāpat arī avarējušais Sardžents, kurš nepaguva veikt nevienu lidojošo apli.

Ātrākais bija Verstapens, kuram sekoja Lando Noriss un Šarls Leklērs, bet ar augsto ceturto rezultātu pārsteidza Liams Lavsons. Šodien kļuva zināms, ka jaunajam un talantīgajam jaunzēlandietim nākamgad netiks dota iespēja startēt “AlphaTauri” sastāvā, jo līgumi pagarināti ar Danielu Rikjardo un Juki Cunodu.

Q2

Lavsonam, Pjēram Gazlī un Aleksam Albonam pietrūka mazāk par 0.1 sekundi, lai iekļūtu vadošajā desmitniekā, un viņi cīņu pabeidza otrajā kvalifikācijas kārtā. Tāpat tālāk netika Estebans Okons un Kevins Magnusens.

Ātrākais otrajā kārtā bija Šarls Leklērs, kurš ar nelielu pārsvaru pārspēja “Red Bull” pilotus Verstapenu un Serhio Peresu.

Q3

Izšķirošajā cīņā Verstapens pirmo apli veica ar laiku 1:29.012, bet tuvākie sekotāji bija “McLaren” braucēji Piastri un Noriss, kuri zaudēja virs 0.4 sekundēm. Pārējie atpalika ievērojami, neiekļaujoties pat sekundes atstatumā, bet “Ferrari” piloti izvēlējās riskēt, ietaupīt riepas un veikt tikai pa vienam lidojošajam aplim.

Ar jauniem rekordiem visos trīs sektoros otro apli Verstapens veica vēl ātrāk, sasniedzot rezultātu 1:28.877 un ļoti pārliecinoši pārspējot visus konkurentus. Tuvākais sekotājs Piastri zaudēja nepilnas 0.6 sekundes, bet vairāk kā 0.6 sekundes lēnāks bija Noriss. Leklērs spēja pacelties uz ceturto vietu, aiz sevis atstājot Peresu un iepriekšējā F1 posma uzvarētāju Karlosu Saincu. Tālāk sekoja “Mercedes” piloti Luiss Hamiltons un Džordžs Rasels, kuri sacīkstē startēs no ceturtās rindas. Pirmo desmitnieku kvalifikācijā noslēdza mājinieks Cunoda un Fernando Alonso.

Sacensību starts tiks dots svētdien plkst. 8:00 pēc Latvijas laika.

Uzvarām bagātākais pilots ar sešiem panākumiem Japānas GP ir Mihaels Šūmahers, kamēr no aktīvajiem pilotiem piecas uzvaras ir Hamiltonam, bet divas – Alonso. Pērn, kad trase atgriezās kalendārā pēc divu gadu pārtraukuma, pirmo vietu izcīnīja Verstapens.

F1 sezonas kopvērtējumā Verstapens ir jau 151 punktu priekšā otrajā vietā esošajam komandas biedram Peresam. Tikmēr Hamiltons pēc Singapūras posma pacēlās uz trešo vietu kopvērtējumā, kur šobrīd par desmit punktiem pārspēj Alonso. Konstruktoru kausā “Red Bull” vienībai iespaidīgs 308 punktu pārsvars pār “Mercedes”, kam savukārt 24 punktu atstatumā seko “Ferrari”.

Japānas GP kvalifikācija: