Kartingists Tomass Štolcermanis ir noslēdzis “Ferrari” braucēju akadēmijas skautu nometni, kā arī aizvadījis “Champions of the Future” seriāla noslēdzošo posmu, bet šobrīd gatavojas startam pasaules čempionātā.

“Ferrari” rūpnīca jau otro gadu Fiorano trasē organizēja skautu nometni četriem jaunajiem autosporta censoņiem. Štolcermanis vienīgais tajā piedalījās otro gadu pēc kārtas. Tika vērtētas braucēju fiziskās, kā arī psiholoģiskās spējas gan trasē, gan ārpus tās.

Nometnes galvenais notikums bija testu braucieni ar “Prema” komandas sagatavoto “Formula 4” sacīkšu auto. “Ferrari Driver Academy” eksperti tagad analizēs iegūtos datus un spriedīs, vai kādu no četrotnes uzaicināt uz pasaules finālu. Tur jau tiks lemts par braucēja iespējamo iekļaušanu “Ferrari” jauno pilotu programmā.

Tikmēr turpat Itālijā, Frančiakortas trasē pirms tam notika kartinga seriāla “Champions of the Future” noslēdzošais, piektais posms. Pilnu sezonu čempionātā aizvadīja arī itāļu komandas “Energy Corse” pilots Štolcermanis.

Pēdējā posmā startējot no otrā desmitnieka, latviešu sportists OK klases finālā starp 36 dalībniekiem aizcīnījās līdz devītajai vietai, kamēr uzvaru guva brits Džo Tērnijs. Sezonas kopvērtējumā Štolcermanis sasniedzis sesto vietu no 142 braucējiem, kamēr titulu guvis Jamaikas pārstāvis Alekss Puvels, aiz sevis atstājot britu Kīnu Nakamuru-Bertu un šī posma uzvarētāju Tērniju.

“Champions of the Future” kopvērtējums OK klasē:

Nākamajā nedēļā, no 5. līdz 8. oktobrim, turpat Frančiakortas trasē norisināsies pasaules kartinga čempionāts, kur OK klasē startēs un viens no favorītiem būs Štolcermanis. Kopumā šajā klasē pieteikti 115 braucēji. Tomass būs vienīgais no latviešu sportistiem, kas piedalīsies gaidāmajā pasaules čempionātā.