“MotoGP” posms Japānā, Motegi trasē divas reizes tika apturēts lietus dēļ, bet uzvaru sacensībās svinēja “Pramac Ducati” komandas braucējs Horhe Martins, kurš tagad pietuvojies čempionāta līderim Frančesko Bagnaijam līdz nieka trīs punktu atstatumam.

Spāņu motosportists Martins uzvarēja jau sestdien notikušajā sprinta sacīkstē, kurā viņu neviens īsti apdraudēt nespēja. Otrais finišēja Breds Binders, bet Bagnaija veica drosmīgu apdzīšanas manevru pret Džeku Milleru, izcīnot trešo vietu. Sezonas līderis 12 apļus garo sacīksti sāka no otrās pozīcijas, taču viņam padevās slikts starts. Martins sezonas kopvērtējumā viņa pārsvaru samazināja jau līdz astoņiem punktiem.

Arī svētdien Martins izcīnīja uzvaru, bet šoreiz Bagnaijam otrā vieta, kā rezultātā “Ducati” rūpnīcas braucēja pārsvars nu sarucis jau līdz trim punktiem. Trešais šodienas sacensībās finišēja Marks Markess, kuram izdevās apdzīt Marko Bedzeki.

Lietus sākās īsi pirms galvenās sacīkstes sākuma, taču visi startēja ar slikiem. Vairums braucēju jau pēc pirmā apļa devās boksos, lai nomainītu motociklus, kuru riepas pielāgotas slapjai trasei. Kad boksos bija pabijuši visi, par līderi kļuva Aleišs Espargaro, taču drīz vien viņu apdraudēja un pēc tam garām tika titula pretendenti Martins un Bagnaija.

Kritienu piedzīvoja Binders. Martins tikmēr bija nedaudz attālinājies no Bagnaijas, kad lietus pastiprinājās un 13. aplī tika izkārti sarkanie karogi. Pamatīgu kritienu īsi pirms tam piedzīvoja Žoans Zarko. Pēc 20 minūšu pārtraukuma braucēji atgriezās trasē, tomēr lietus atkal atsākās ar vērienu, un sacīksti pārtrauca, kamēr braucējiem tika piešķirti pilni punkti.

Līdz sezonas beigām vēl seši posmi, no kuriem nākamais pēc divām nedēļām, 15. oktobrī, notiks Indonēzijā, Mandalikas ielu trasē.

Sacīkstes rezultāti:

Sezonas kopvērtējums: