Čīles WRC rallijā nepārspēta palikusi igauņu ekipāža Ots Tanaks un Martins Jarveoja no M-Sport. Pēc sīvas cīņas otrajā vietā finišēja beļģi Tjērī Noivils un Martins Vidage no Hyundai, bet pjedestālu noslēdza britu ekipāža Elvins Evanss un Skots Martins no Toyota.

Čīles WRC rallijs iepriekš ir noticis tikai vienu reizi 2019. gada sezonā. Toreiz uzvaru vēl Toyota sastāvā svinēja tā gada čempions Ots Tanaks. Daudzu ļoti iemīļotais rallijs beidzot ir atpakaļ un slidenie ceļi Andu kalnos vienmēr sagādā izaicinājumu!

Pirmā diena

Rallijs iesākās turpat, kur beidzās pirms četriem gadiem – ar Tanaka ātrāko laiku. Pārējos divus rīta ātrumposmus gan uzvarēja Elvins Evanss, kurš arī pārņēma rallija vadību, bet Tanaks atkrita uz trešo pozīciju. Spēcīgais ceļa tīrīšanas efekts ļoti palīdzēja vēlākajām mašīnām un otrajā vietā izvirzījās Tēmu Suninens, bet ceturtajā vietā nostiprinājās Pjērs Luī Lubē. Francūzis rīta pēdējā ātrumposmā kāpināja tempu un pieteica sevi ātrumposma uzvarai, taču pieļāva kļūdu un lielā ātrumā nolidoja no ceļa. Par pirmo neveiksminieku gan bija kļuvis soms Esapeka Lapi, kurš uzmeta kūleņus pirmā ātrumposma pēdējā līkumā. Abu sportistu mašīnas bija pārāk cietušas, lai tās salabotu nākamajām dienām.

Dienas otro cilpu ļoti labi iesāka Suninens un soms ar labāko laiku izvirzījās rallija vadībā. Atšķirīgu riepu stratēģiju izvēlējās Tanaks un mīkstākās riepas ļāva uzvarēt atlikušos divus dienas ātrumposmus, jau atkal mainot līderpozīciju. Diena noslēgta 4,2 sekundes priekšā Suninenam, bet 12,7 sekundes aiz Tanaka sekoja Evanss. Dienas noslēgumā Tjērī Noivils pēc mašīnas regulējumu izmaiņām spēja apdzīt Ravanperu cīņā par ceturto vietu.

Elvins Evanss Čīles WRC
Elvins Evanss

Otrā diena

Otro dienu agresīvi iesāka Toyota komanda, visiem braucējiem uzliekot vienīgi mīkstās riepas. Rovanpera uzvarēja pirmo ātrumposmu un apdzina Noivilu, bet Evanss atguva otro pozīciju no Suninena. Jau atkal pretēju stratēģiju izvēlējās Tanaks un igaunis ar cietajām riepām uzvarēja atlikušos divus rīta ātrumposmus. Taču savu kļūdu ātri saprata Toyota braucēji: redzot riepu stāvokli, Rovanpera turpināja ceļu ļoti mierīgā ātrumā un līdz servisa parkam zaudēja 40 sekundes Noivilam. Riepa pilnībā izbeidzās Katsutam, bet ar divām iznīcinātām riepām finišēja Evanss. Velsietis zaudēja uzreiz divas pozīcijas gan Suninenam, gan Noivilam. Identiski bez abām aizmugurējām riepām finišēja arī vietējā zvaigzne ar privāto Ford Puma spēkratu – Alberto Hellers. Dramatiskā rīta cilpa noslēdzās ar 47,8 sekundēm par labu Tanakam, kuram sekoja Hyundai duets Suninens un Noivils.

Identiski, taču daudz mierīgāk atkārtojās otrā cilpa – vispirms ātrākais bija Kalle Rovanpera, taču Ots Tanaks jau atkal spēja sataupīt savas riepas vislabāk un uzvarēt atlikušos divus ātrumposmus. Igauņa pārsvars pār Suninenu dienas noslēgumā sasniedza iespaidīgas 58,3 sekundes. Tomēr somu braucējam galvassāpes apsolījās sarūpēt komandas biedrs Tjerī Noivils, kurš dienu noslēdza vien 13,9 sekundes aiz Suninena. Valnī divreiz ieskrēja otra privātā Ford Puma automašīna – Gregors Munsters. Sportists pārsita divas riepas, taču centās turpināt ceļu, līdz sagreizās. Riepas tomēr nācās mainīt un kopā tika zaudētas vairāk nekā septiņas minūtes.

Tjērī Noivils Čīles WRC
Tjērī Noivils

Trešā diena

Čīles WRC rallija pēdējā diena iesākās ar Tjērī Noivila ofensīvu. Beļģis uzvarēja abus rīta ātrumposmus un sadeldēja savu deficītu līdz Suninenam līdz nieka 6,7 sekundēm. Pēc pēdējā servisa parka un riepu maiņas Suninens centās kāpināt tempu līdz aizskāra celmu ceļa malā, salauza piekari un ieslīdēja dziļi grāvī! Rallijs sportistam bija beidzies, kas pacēla Noivilu uz otro pozīciju, bet uz trešo vietu pacēlās Evanss. Suninena izstāšanās pacēla intrigu konstruktoru kausā. Pēdējā Powerstage ātrumposmā ātrākie bija Toyota braucēji Rovanpera un Evanss, ar ko pietika, lai Toyota divus posmus pirms sezonas beigām kļūtu par ražotāju čempioniem! Noivils uzstādīja trešo laiku, finišējot otrais, taču rallija līderis Tanaks bija ceturtais ātrākais un savāca divus papildpunktus kopvērtējumā. Igaunis izcīnīja savu 19. uzvaru karjerā ar iespaidīgu 42,1 sekunžu pārsvaru. Tanaka otrā uzvara divos Čīles rallijos nozīmē, ka igaunis joprojām ir nepārspēts Čīles ceļos.

Kalendārā palikuši vēl divi posmi – Centrāleiropas rallijs un Japānas rallijs. Toyota savu čempiontitulu jau ir izcīnījuši, taču Evanss savu deficītu ir minimāli samazinājis līdz 31 punktam. Ar 60 vēl pieejamiem punktiem viena neveiksme Rovanperas pusē var iecelt Evansu atpakaļ tiešā cīņā par čempiona titulu.

Čīles WRC rezultāti
Čīles WRC rezultāti
Braucēju kopvērtējums
Braucēju kopvērtējums
Ražotāju ieskaite
Ražotāju ieskaite