Japānas WRC rallijā uzvaru svin britu ekipāža Elvins Evanss un Skots Martins. Titulētais francūzis Sebastiens Ožjē kopā ar Vinsentu Landē finišēja otrie, bet pjedestālu noslēdza šī gada čempioni somi Kalle Rovanpera un Jonne Haltunens, nodrošinot Toyota komandai visu pjedestālu.

Sezona jau otro gadu tiek noslēgta Japānā, Toyota māju reģionā. Pērn japāņu vienībai uzvaru liedza Hyundai sportists Tjērī Noivils. Beļģim uzvara šogad palīdzētu cīņā par otro vietu kopvērtējumā ar Evansu, taču sezonu uz augstas nots grib pabeigt visi, sevišķi mājinieks Takamoto Katsuta, kurš pērn Japānā spēja izcīnīt pjedestālu.

Pirmā diena

Pirmajā superspeciālajā ātrumposmā par sākotnējo līderi kļuva Noivils, bet ātrākā Toyota mašīna vien piektajā vietā ar Katsutu pie stūres. Tomēr jau no rīta rallijs no sausa stadiona pārcēlās uz ļoti slapjiem un slideniem kalniem, kas klāti ar nokritušām skujām un lapām. Pēc neveiksmes Centrāleiropā atspēlējās Evanss, pārspējot Rovanperu par iespaidīgu pusminūti. Vienīgi Ožjē spēja kaut cik turēt līdzi, zaudējot tikai četras sekundes. Katsuta starplaikā uzrādīja pat vēl daudz labāku laiku, taču bremzējot sabloķēja riteņus un ieskrēja kokā. Mājinieks gan spēja ceļu turpināt. Līdzīgā tempā brauca arī Sordo un Furmo, taču abi saslīdēja tieši tajā pašā līkumā un ieslīdēja grāvī. Abiem sportistiem rallijs bija beidzies un ātrumposms tika apturēts bīstamības dēļ. Arī nākamo ātrumposmu uzvarēja Evanss, pirms servisa parka uzaudzējot 26 sekunžu pārsvaru pār Noivilu. Andreass Mikelsens ar Rally 2 klases Škoda Fabia spēja abos rīta ātrumposmos uzstādīt ceturto un trešo laiku absolūti, nodrošinot sev arī ceturto vietu kopvērtējumā!

Japānas WRC
SS2 izrādījās ļoti sarežģīts vairākiem sportistiem

Katsuta pēcpusdienas cilpu sāka 5 minūtes un 29 sekundes aiz līdera 24. vietā, taču spēja savākties un uzvarēja visus trīs ātrumposmus. Lietus bija mitējies un ofensīvu uzsāka Noivils, kurš Evansa pārsvaru sadeldēja līdz nieka 10,5 sekundēm. Sestajā ātrumposmā beļģis vien 100 metrus no starta pieļāva kļūdu un ieslīdēja kokā. Diemžēl tika bojāta piekare un diena beidzās priekšlaicīgi. Diena noslēdzās ar vēl vienu superspeciālo ātrumposmu, kurā uzvarēja Esapeka Lapi, taču Ožjē pamanījās nokavēt laika kontroli un nopelnīt minūtes sodu. Pozīciju tas neietekmēja, taču Evansa pārsvars pār tuvāko sekotāju pieauga līdz minūtei un 49,9 sekundēm pēc pirmās dienas. Mikelsens joprojām ceturtajā vietā ar Rally 2 tehniku.

Otrā diena

Sestdienas rīts iesākās ar Ožjē labāko laiku. Ātrumposmā gan gadījās kuriozs ar drošības mašīnu, kura joprojām stāvēja ceļa malā, kas lika izkārt sarkano karogu, liedzot pirmajiem braucējiem uzstādīt laiku. Nākamajā ātrumposmā jau atkal ātrākais bija Katsuta, bet rīta cilpa noslēdzās ar diviem identiskiem superspeciālajiem ātrumposmiem. Abas reizes ātrākais bija Evanss, pirms riepu maiņas zonas noturot minūtes un 35,5 sekunžu pārsvaru.

Pēcpusdienā jau atkal dominēja Katsuta, uzvarot trīs ātrumposmus un identiski piektdienai, jau atkal Lapi uzvarēja noslēdzošo superspeciālo ātrumposmu. Līdz otrās dienas beigām Rally 2 klases ekipāžām Mikelsenam, Munsteram un Grjazinam pamazām nācās piekāpties iepalikušajām Rally 1 klases ekipāžām un uz ceturto vietu ticis bija soms Esapeka Lapi, piektais igaunis Ots Tanaks, bet Katsuta ar savu iespaidīgo ātrumu jau mina uz papēžiem Tanakam, atrodoties sestajā vietā.

Trešā diena

Pēdējā diena atkal tika aizvadīta ārkārtīgi slidenos apstākļos. Pirmajos divos ātrumposmos ātrākais bija pirmās dienas neveiksminieks Tjērī Noivils, bet pirms riepu maiņas zonas ātrāko laiku uzstādīja Katsuta, kas beidzot bija pietiekami, lai japāņu sportists apdzītu Tanaku un nonāktu vien 16 sekundes aiz Lapi.

Arī otro cilpu kā ātrākais uzsāka Noivils, kam sekoja atbilde no Katsutas. Powerstage ātrākais bija Noivils, kam sekoja Tanaks un Lapi. Tas nozīmēja, ka soms Esapeka Lapi tomēr noturēja pozīciju 20 sekundes priekšā japāņu zvaigznei Katsutam. Japānis kopš piektdienas rīta spēja sadeldēt veselas 2 minūtes pret līderi un pakāpties par 19 pozīcijām! Pārējie Toyota sportisti droši finišēja un bez pārsteigumiem noturēja visu goda pjedestālu. Elvinam Evansam pārliecinoša Japānas WRC rallija uzvara, bet abi titulētie komandas biedri Ožjē un Rovanpera vairāk nekā minūti iepakaļ.

Sezona noslēgusies ar diviem Toyota braucējiem priekšgalā. Rovanperam un Evansam katram pa trīs uzvarām šosezon – tikpat arī nepilnu sezonu startējušajam Ožjē piektajā vietā. Trijnieku ar divām uzvarām noslēdz Hyundai sportists Tjērī Noivils, bet Ots Tanaks, kurš ar M-Sport Ford arī spēja uzvarēt divreiz, šoreiz sezonu noslēdz uzreiz aiz top 3 pozīcijām.

Japānas WRC rezultāti
Japānas WRC rezultāti
Braucēju kopvērtējums
Braucēju kopvērtējums
Ražotāju ieskaite
Ražotāju ieskaite