“Ferrari” pilots Karloss Saincs uzskata, ka incidentus Lasvegasas GP pirmajā līkumā pēc starta izraisīja trasē izlijusī eļļa no mašīnas, kas tika izmantota F1 braucēju parādes aplī.

Katrā posmā pirms starta piloti pa trasi tiek izvizināti klasiskajās automašīnās, lai skatītājiem būtu iespēja redzēt savus elkus. Tomēr Lasvegasā parādes brauciena laikā auto, ar ko tika vests Luiss Hamiltons, starta taisnē salūza un uz asfalta izlija liels daudzums eļļas. Tā tika satīrīta, taču radīja apstākļus, kas noveda pie vairākām sadursmēm pirmajā līkumā, uzskata Saincs.

“Redzēju, ka no parādes aplī izmantotajām mašīnām līst eļļa, un tā ir vēl viena lieta, kam FIA vajadzētu pievērst uzmanību,” sacīja Saincs. “Nav godīgi, ka eļļa bija iekšmalā. Jau tā tur trase ir netīra, un vēl pa virsu tam, mēs stundu pirms sacīkstēm palaižam trasē mašīnas, kam tek eļļa. Tas ir nepieņemami un, iespējams, izraisīja daudzās sadursmes pirmajā līkumā.”

Saincs saslīdēja pēc kontakta ar Hamiltonu. Tāpat saslīdēšanu piedzīvoja Fernando Alonso, no kura nespēja izvairīties Valteri Botass un Serhio Peress. Tikmēr Makss Verstapens zaudēja saķeri un izstūma no trases Šarlu Leklēru.

Pats Saincs bija saņēmis desmit starta vietu sodu, līdz ar to par pjedestālu necīnījās un finišēja sestais.

“Protams, nožēloju, ka nevarēja būt starp līderiem un cīnīties par uzvaru,” saka Saincs. “Izskatījās, ka šajā nedēļas nogalē ar šo auto var izcīnīt, kā minimums, pjedestālu. Tā būtu bijusi jautra sacīkste.”