Savu amatu nolēmis atstāt Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) sporta direktors Stīvs Nīlsens, kurš neesot bijis apmierināts ar savu darba devēju rīcību.

Nīlsens bija viens no vadošajiem darbiniekiem, kas stājās savā amatā, notiekot būtiskām izmaiņām F1 struktūrā pirms 2023. gada sezonas. Savus pienākumus, kuros ietilpa F1 sportiskās puses uzraudzīšana, viņš pildīja kopš janvāra. Nīlsena uzdevums arī bija palīdzēt čempionātam atgūt reputāciju pēc vairākiem skandāliem, sevišķi 2021. gada Abū Dabī GP, par ko asas diskusijas nemitējās vēl ilgi.

Iepriekš Nīlsens strādājis vadošos amatos “Benetton”, “Renault”, “Toro Rosso”, “Lotus Renault”, “Honda” un “Williams” komandās, bet pirms nonākšanas FIA darbojās F1 menedžmentā (FOM). Šogad viņš strādāja tiešā FIA formulu nodaļas direktora Nikolasa Tombazisa pakļautībā.

Vadošie autosporta mediji vēsta, ka Nīlsens pats izlēmis atstāt posteni, lai gan FIA šobrīd nekādus komentārus nesniedz. Neoficiāli zināms, ka daudzus Nīlsena ieteikumus sacīkšu uzraudzības produktivitātes celšanai FIA nav ņēmusi vērā. Līdz ar to 59 gadus vecais speciālists kļuvis neapmierināts.

“Grand Prix” pilotu asociācijas (GPDA) Džordžs Rasels iepriekš publiski slavējis Nīlsenu par viņa darbu, konsultējot braucējus par svarīgiem sportiskajiem jautājumiem.