Pato O’Vards ir “McLaren” rezerves pilots uz nākamo F1 sezonu un komandas pamatsastāva braucējs “IndyCar” čempionātā. Meksikānis līdz ar to var lieliski salīdzināt, kādas ir atšķirības starp abu kategoriju sacīkšu mašīnām.

Septembrī noslēdzis “IndyCar” seriāla sezonu, kur tika izcīnīta ceturtā vieta kopvērtējumā, novembra beigās Abū Dabī trasē O’Vards testēja F1 spēkratu. Sportistam bija iespēja piedalīties gan noslēdzošā posma pirmajā treniņā, gan junioru testos pēc sacensībām. Testos pat tika uzrādīts otrais labākais rezultāts.

“F1 ir raķete, ja salīdzina ar “IndyCar” mašīnu,” atzīst O’Vards. “Tas, kā tā brauc līkumos, cik strauji apstājas un paātrinās. Ātrumkārba darbojas ļoti labi. Viss, kas saistās ar F1 mašīnu, ir kā no citas planētas. Godīgi sakot, nav cita veida, kā to varētu aprakstīt. Zinot, ko šis auto spēj paveikt, braucot līkumos ar lielu ātrumu, tas ir kā raķete uz riteņiem.”

Sportists arī secinājis, kurus muskuļus šīs sacīkšu formulas noslogo visvairāk.

“Pavisam noteikti, “IndyCar” daudz vairāk prasa fizisko izturību rokām, kamēr F1 lielāko slodzi rada kaklam,” saka O’Vards. “Bet kopumā F1 ir daudz spējīgāka mašīna no jebkura aspekta.”

“Arrow McLaren” komandā pilots startē kopš 2020. gada un kopš tā laika kļuvis par vienu no ātrākajiem “IndyCar” čempionātā. Izcīnītas uzvaras četrās sacīkstēs, vienreiz kopvērtējumā arī iegūta trešā vieta, kā arī iekarotas daudzu fanu sirdis, sevišķi dzimtenē Meksikā.

“Pašlaik mana prioritāte ir “IndyCar”, un es vēlos uzvarēt “Indy 500″ sacensībās, kā arī visā čempionātā,” ambiciozi saka O’Vards. “Nākamajā sezonā, tiklīdz būšu beidzis savus pienākumus “IndyCar”, uzreiz ceļošu uz F1 sacīkstēm. Tas būs aizņemts gads. Tomēr arī šis gads tāds bija, tāpēc esmu jau pie tā nedaudz pieradis.”