Hinvilā bāzētā sacīkšu komanda, kas Formula 1 ienāca zem “Sauber” vārda, bet pēdējās sezonas startēja kā “Alfa Romeo” oficiālajā paziņojumā izplatījusi informāciju, ka šosezon būs zināma kā “Stake F1 team”, nosaukumu aizgūstot no galvenā sponsora.

“Stake”, kas ikdienā darbojas kā tiešsaites kazino, ar savu logo uz tobrīd vēl “Alfa Romeo” mašīnas bija manāms jau iepriekšējā sezonā. Skaidrs, ka komandas jaunais nosaukums netiks izmantots pārāk ilgi, jo jau 2026. gadā komanda nonāks “Audi” paspārnē.

“Alfa Romeo” centās iekarot F1 čempionāta virsotnes trīs piegājienos.

Īpašā nosaukuma atklāšanas ceremonijā 2024. gada pirmajā dienā tika piesaistīts arī kanādiešu dziedātājs Drake, kurš darbosies kā Stake F1 komandas brenda vēstnesis.

Oficiālajā pieteikumā kā šasijas izstrādātājs norādīts “Kick Sauber”, norādot uz ciešās sadarbības turpinājumu ar “Stake” paspārnē esošo video tiešraides straumēšanas platformu “Kick”. Komandas kodols saglabājas nemainīgs no pagājušā gada, tostarp neveicot izmaiņas arī braucēju virknējumā – jau trešo gadu Hinvilā bāzēto komandu pārstāvēs Valteri Botass un Guanju Žou. Pērn zem “Alfa Romeo” zīmola konstruktoru kausā tika sasniegta 9. vieta, pieveicot vienīgi “Haas” komandu.

“Sauber” uzsāka savas gaitas kā izturības sacīkšu komanda, kur startēja tolaik jaunie talanti Mihaels Šūmahers un Heincs Haralds Frencens. 1993. gadā “Sauber” ienāca F1 čempionātā, tomēr pārsvarā tās braucēji bija atrodami peletona lejasgalā. Ziedu laiki tika sasniegti no 2006. līdz 2009. gadam, kad tā atradās “BMW” paspārnē un izcīnīja savu vienīgo uzvaru ar Robertu Kubicu pie stūres. Kopš 2010. līdz 2018. gadam tā startēja ar savu sākotnējo nosaukumu, bet ģenerālsponsora “Alfa Romeo” nosaukumu sāka lietot 2019. gadā, lai gan itāļu uzņēmums, tāpat kā “Stake” atbalstīja komandu tikai finansiāli, nesniedzot nekādus tehniskos risinājumus.