Dakaras rallijā šodien tika aizvadīta maratonposma “48H Chrono” pirmā daļa, pēc kuras sportisti nakti pavadīs nometnē un nesaņems tehnisko atbalstu no komandām. Automobiļu kategorijā ātrākais bija “Audi” pilots Karloss Saincs.

Septītais sacensību posms norisinās divu dienu ietvaros. Šodien dalībniekiem tika dots laiks līdz plkst. 16:00, pēc kā sacīkstes bija jāpārtrauc uz jādodas uz tuvāko nometni. Kopumā ir izveidotas septiņas šādas nometnes, kurās sportistiem jāpārlaiž nakts un plkst. 7:00 no rīta posms jāatsāk. Pa nakti kontakti starp nometnēm nav atļauti, tāpat nav pieejama tehniskā palīdzība, lai gan katras nometnes ietvaros esošie dalībnieki drīkst palīdzēt viens otram.

Jau rīta pusē kāpās avāriju piedzīvoja Dakaras rallija automobiļu klases līdera Jazīda Al Radži ekipāža. Mašīna avarēja pie visai liela ātruma, sāka kūleņot un tika būtiski bojāta. Sportistiem ar veselību viss labi, bet cīņa par uzvaru beigusies. Ja līdz svētdienai, kad sekos astotais posms, mašīnu izdosies saremontēt, Al Radži drīkstēs atgriezties trasē, tomēr jau ar ievērojami zaudētu laiku.

Karloss Saincs šodien izrādījās ātrākais, provizoriski kļūstot par Dakaras rallija līderi, bet līdz  “E” punktam aizbrauca vēl arī Matiass Ekstroms, Nāsirs El Atija, Gerlēns Šišerī, Martins Prokops un Žinels de Viljē. Viņi nakti pavadīs vienā nometnē. Sestā posma galīgie rezultāti būs zināmi vien pēc rītdienas cīņām. Saincam līdz finišam atlicis nobraukt 149 kilometrus.

Neveiksmi šodien piedzīvoja Stefans Petransels, kura elektrisko “Audi” piemeklēja tehniskas ķibeles. Veterāns pirms tam kopvērtējumā bija sestais. Hidraulikas defekta dēļ nebija iespējams nomainīt plīsušo riepu, tāpat pazuda stūres pastiprinātājs. Tāpat pēc neliela negadījuma, kā rezultātā radās tehniskas problēmas, izstāties bija spiests lietuviešu pilota Vaidota Žalas ekipāža. Pirms tam kopvērtējumā Žala bija septītais.

Motociklu klasē līdz “E” punktam aizbrauca Adrijens van Beverens, kurš bija ātrākais, Lusiano Benavidess, Kevins Benavidess, Hosē Ignasio Korneho, Tobijs Praiss, Džoans Bareda, Ross Brančs, Rikijs Brabeks, Štefans Svitko, Daniels Sanderss, Antonio Maio un Martins Mičeks. Viņi nakti pārlaidīs vienā nometnē. Van Beverenam līdz finišam atlikuši 112 km.

Sestā posma uzvarētājs Pablo Kintanilla no “Honda” vienības šodien tuksnesī palika bez degvielas, zaudējot daudz laika un arī izredzes šogad pacīnīties par uzvaru. Kopvērtējumā viņš pirms šīs dienas ieņēma sesto vietu. Tehnisku problēmu dēļ apstājās Rui Gonsalvešs, taču vēlāk “Scherco” pārstāvis ceļu turpināja, bet jau ar ievērojami zaudētu laiku. Pirms tam viņš ierindojās 15. vietā kopvērtējumā. Tehnika pievīla arī Skaileru Hovsu, kurš bija spiests pieņemt lēmumu no sacensībām izstāties. Šo dienu “Honda” rūpnīcas braucējs uzsāka 13. pozīcijā.

Visi rezultāti >>