Alekss Albons atzīst, ka jaunais “Williams” sacīkšu modelis FW46 ir pavisam atšķirīgs no mašīnas, kas tika izmantota iepriekšējās sezonās, līdz ar ko pagājušajos divos gados ieguldītajam darbam tās attīstībā šobrīd vairs neesot nekādas nozīmes.

Testu pirmajā dienā jaunajam “Williams” sacīkšu spēkratam radās tehniskas problēmas ar degvielas sūkni. 18 braucēju starpā Albons uzrādīja 15. rezultātu, kamēr Logans Sardžents pēcpusdienā sasniedza 11. rezultātu. Otrajā dienā strādāja tikai Sardžents, kopumā trasē devās 17 piloti, un atkal izdevās uzrādīt 11. ātrāko apli.

Albons atzīst, ka šis F1 auto ir krasi atšķirīgs no iepriekšējā gada modeļa. Kā zināms, jaunā FW46 izstrādē izmantoti aizmugures piekares risinājumi no “Mercedes”

“Tagad mums ir “Mercedes” aizmugure, tāpēc ir daudz savādāk,” secina Albons. “Balansējuma regulējumu filozofija kļuvusi pilnīgi citāda. Atšķiras lērums lietu, bet ir sajūta, ka ejam pareizajā virzienā. Tas ir savādi. Pavadīju divus gadus attīstot un braucot ar mašīnu, kam ir noteiktas īpašības, unikālas īpašības. Tagad tas viss nonācis miskastē.”

Jautāts, cik ļoti jaunā mašīna ir atšķirīga, Albons piebilda: “Lielākajai daļai mašīnu raksturīgās iezīmes gadu pēc gada nemainās. Jā, ar jauniem tehniskajiem noteikumiem tās var mainīties. Mašīnai var palielināties piespiedējspēks vai citi nelieli smalkumi, bet tā vienmēr saglabā spēcīgu DNS. Tā pa īstam to var sajust tikai tad, kad nomaini komandu. Tagad ir sajūta, ka esmu nomainījis komandu, bet, kā redziet, aizvien startēju “Williams”.”

Jautāts prognozēt, vai nākamnedēļ F1 pirmajā posmā tiks labots Sahiras trases rekords, Albons sacīja: “Maksam Verstapenam būs 25 sekunžu pārsvars, sacīkstes beigās viņš iebrauks pitstopā, jo gribēs uzrādīt sacensību ātrāko apli, un sasniegs jaunu trases rekordu.”

F1 testu otrās dienas video apskats >>