Ceļš uz F1

Savā debijas sacīkstē F1 Olivers Bērmans ienāk vairāk kā četrus gadus jaunāks par visiem pārējiem konkurentiem, kas vien ir lielisks apliecinājums viņa talantam. Kad pasauli pārņēma Covid-19 pandēmija britu braucējs vēl startēja kartingā, tomēr lielisks sniegums junioru sērijās ļāva 2023. gadu uzsākt kā vienam no galvenajiem favorītiem uz titulu prestižajā Formula 2 čempionātā.

Savā debijas sezonā Formula 4 līmenī Bērmans pārsvarā bija atrodams vidus ešalonā, taču pāreja uz “Van Amersfoort” komandu pirms 2021. gada izrādījās pareizs lēmums. Oli kļuva par Vācijas ADAC F4 čempionu, bet Itālijā dominēja, izcīnot uzvaras deviņos braucienos pēc kārtas (no viena panākuma gan nācās šķirties tehniska pārkāpuma dēļ).

“Ferrari” komanda pamanīja Bērmana talantu un uzaicināja uz jauno braucēju akadēmijas atlases sacensībām, kas palīdzēja uzsākt sadarbību ar itāļu vienību un turpināt bruģēt ceļu uz F1 un pievienoties Formula 3 čempionātam “Prema” komandas sastāvā.

Bērmanam izdevās pieveikt komandas biedrus Arturu Leklēru un Džaku Kraufordu, tomēr spožas sacīkstes mijās ar vairākām nevajadzīgām sadursmēm un pārkāpumiem, kā rezultātā līdz čempionam Bērmanam pietrūka 7 punkti.

Viņam izdevās nopelnīt iespēju spert soli uz priekšu, taču Formula 2 čempionātā vecās kaites netika aizmirstas – pietrūka stabilitātes, lai cīnītos par vadošajām pozīcijām kopvērtējumā, turklāt rezultāti kvalifikācijā arī nebija spīdoši – trīs pole position mijās ar regulāriem startiem no vidus ešalona, kur piedzīvot kontaktus ir ļoti viegli. Sezonas gaitā iekrātas četras uzvaras gan palīdzēja noslēgt gadu sestajā vietā kā otram labākajam debitantam, līdz ar to šogad no Bērmana tika gaidīts tikai un vienīgi tituls, kas 18 gadus vecam braucējam būtu ļoti spožs ieraksts CV.

Lai gan Bērmana tēvs ir sacenties vietējā līmeņa salonautomobiļu sacīkstēs, tas ir amatieru līmenis. Pats Olivers gan stāsta, ka viņa jaunākais brālis kartingos esot vēl ātrāks.

Formula 1 čempionātā Bērmans pērn piedalījās Meksikas un Abū Dabī posmu treniņbraucienos ar “Haas” komandas formulu.