Stājoties spēkā jaunajiem tehniskajiem noteikumiem, no 2026. gada F1 mašīnas būs aprīkotas ar jauna veida hibrīda sistēmu, kas uz noteiktu laiku dos iespēju izmantot papildus jaudu.

Kaut kas līdzīgs bija 2009. gadā F1 čempionātā ieviestā KERS sistēma vai “IndyCar” lietotā “Push-to-Pass”. Jaunā sistēma sauksies ERS-K, dodot iespēju papildus jaudai, kas palīdzēs sasniegt ātrumu līdz 345 km/h. Būs ierobežoti pieejama arī “apdzīšanas režīma” opcija, kas uz laiku ļaus paātrināties līdz pat 355 km/h.

ERS-K piešķirs sacīkstēm papildus intrigu no stratēģiskā viedokļa. F1 komandām un pilotiem būs jārēķina, kad labāk izvēlēties izmantot sistēmas sniegto papildus jaudu. Līdzīgi bija ar KERS sistēmu laika posmā no 2009. līdz 2013. gadam. Toreiz pilots varēja papildus jaudu izmantot apdzenot un aizstāvot pozīciju vai pielietot to labāka apļa laika sasniegšanai.

Jau iepriekš tiks paziņots, ka no 2026. gada 1.6 litru V6 iekšdedzes turbo motora jauda tiks samazināta no 550-560kW līdz 400kW (535 zs), tajā pašā laikā baterijas jaudu palielinot no 150kW uz 350kW (470 zs). Sarežģītā un finansiāli dārgā MGU-H sistēma vairs netiks izmatota.

Jau iepriekš runāts par ieceri ieviest papildus jaudas opciju uz noteiktu laiku, tā vietā, lai pieejamo jaudu sadalītu vienmērīgi visa apļa garumā. Tādā veidā tiek cerēts vēl vairāk uzlabot iespējas pilotiem cīnīties savā starpā.