Skots Makloklins pēc sacensību pēdējā restarta noturējās priekšā komandas biedram Vilam Pauveram un kļuva par “IndyCar” čempionāta trešā posma uzvarētāju “Barber Motorsports Park” trasē, kamēr “Penske” nodrošināja dubultuzvaru. Sacīkstēs arī notika kāds neparasts gadījums.

Makloklins startēja no pole position un lieliski prata izmantot savu trīs pitstopu stratēģiju. Jaunzēlandietis bija vadībā 58 no 90 apļiem, finišējot vairāk kā sekundi priekšā komandas biedram Pauveram, kuram vēl pirms sacīkstes tika nomainīts motors.

Lielisku veikumu parādīja sezonas debitants Linuss Lundkvists, finišējot trešajā vietā. Tas zviedru braucējam ir pirmais pjedestāls “IndyCar” karjerā.

“Children’s of Alabama Indy Grand Prix” sacensībās četras reizes visā trasē tika izkārti dzeltenie karogi. Pēdējā no tām bija vien piecus apļus pirms finiša, kad Makloklins atradās jau 3.5 sekundes priekšā Pauveram. Avarējis bija Kristians Rasmusens.

Divus apļus pirms finiša cīņa atsākās, bet Makloklins prata nedaudz aizbēgt no komandas biedra, kuram savukārt centās uzbrukt Lundkvists. Šādi trijotne arī finišēja, bet pirmo piecinieku noslēdza Felikss Rozenkvists un Alekss Palou.

Iepriekšējā posma Longbīčā uzvarētājam Skotam Diksonam šoreiz sacensības nepadevās tik labas – veterāns ierindojās vien 15. vietā.

Koltons Herta piedzīvoja sadursmi ar Santino Feruči, bet aizcīnījās līdz astotajai vietai finišā. Tieši “Andretti” komandas braucējs tagad ir kopvērtējuma līderis. Hertam gan tikai viena punkta pārsvars pār Pauveru, kamēr trīs punktus līderim zaudē Palou. Diksons pēc šī posma ir ceturtais, septiņus punktus aizmugurē.

Sacīkstes laikā no gājēju tilta, kas ved pāri trasei, nokrita tur piestiprināta cilvēka auguma lelle. Tā piezemējās tieši blakus asfaltam un dažas mašīnas to arī nedaudz aizķēra.

Sezonas ceturtais posms notiks 11. maijā Indianapolisas trases līkumotajā versijā, bet pēc tam 26. maijā jau leģendārās “Indy 500” autosacīkstes Indianapolisas ovālā.

Alabamas GP rezultāti:

Kopvērtējums pēc 3. posma: