Tomass Štolcermanis nedēļas nogalē sekmīgi debitēja Itālijas F4 čempionātā, sezonas pirmajā posmā Misano trasē visās trīs sacīkstēs finišējot pirmajā desmitniekā. Pēdējā braucienā latviešu pilots gan saņēma sodu, kas viņu gala rezultātos atmeta ārpus “Top 10”.

Pirmajā sacīkstē Štolcermanis startēja no desmitās pozīcijas, bet jau sākotnēji pacēlās uz devīto vietu. Pēc drošības auto perioda beigām “Prema Racing” komandas braucējs apdzina kādreizējā F1 pilota Nikolā Larīni dēlu Davidi Larīni, nonākot jau astotajā pozīcijā. Vēlāk spraigā cīņā Štolrmani apdzina komandas biedrs Kīns Nakamura-Berta, pēc kā sacensību atlikusī daļa bija mierīgāka un finišā mūsu sportistam devītais rezultāts. Šajā sacīkstē Štolcermanis uzrādīja visātrāko apļa laiku.

Otro sacīksti Štolcermanis sāka no 15. starta vietas un sākumā vienu pozīciju zaudēja. Kad trasi nesadalīja divi priekšā braucoši konkurenti, trasē izbrauca drošības mašīna, bet Tomass bija jau trīspadsmitais. Vēlāk drošības auto pie darba tika likts vēlreiz, pēc kā Štolcermanim izdevās pacelties vēl vairākas pozīcijas augstāk un finišēt devītajā vietā. Kad piecu sekunžu sodu saņēma viens no konkurentiem, latviešu autosportists tika pie astotās vietas. Starp debitantiem šoreiz godalgotais otrais rezultāts.

Trešo braucienu 16 gadus vecais Štolcermanis sāka no 12. pozīcijas un pēc starta arī šoreiz atkrita vienu vietu zemām. Arī šoreiz neiztika bez drošības mašīnas un, sacensībām atsākoties, Tomass atkal spēja apdzīt vairākus konkurentus un pacelties augstāk. Pēc otra drošības auto perioda beigām Štolcermanis cīnījās jau par astoto vietu, ko arī ieguva. Kad drošības mašīna trasē izbrauca trešo reizi, Štolcermanis bija jau septītais, beigās cīnījās pat par sesto vietu. Diemžēl tiesneši viņam piešķīra piecu sekunžu sodu par sadursmi ar Enco Jehu, kas pilotu atmeta uz 14. vietu oficiālajos rezultātos.

Fantastisks sezonas sākums Štolcermaņa komandas biedram Fredijam Sleiteram, kurš Itālijas F4 čempionātā pirmos trīs posmus veica jau pērn. Šo sezonu viņš sācis ar uzvarām visos trīs braucienos, tāpat visas trīs reizes otrais finišēja cits “Prema” komandas pilots Alekss Pauvels. Pa reizei trijniekā ierindojās Džanmarko Pradels (“US Racing”), Akšajs Bohra (“US Racing”) un Nakamura-Berta. Štolcermanis kopvērtējumā pēc pirmā posma ieņem 13. pozīciju.

Sezonas otrais posms no 31. maija līdz 2. jūnijam norisināsies Imolas trasē.

Kopvērtējums pēc 1. posma: