“Ferrari” pilots Karloss Saincs pēc Maiami GP finiša saņēmis sodu par sadursmi ar Oskaru Piastri, kā rezultātā zaudējis izcīnīto ceturto vietu. Tikmēr Kevins Magnusens pēc kārtējo soda punktu saņemšanas nonācis pavisam tuvu aizliegumam piedalīties vienā posmā.

“McLaren” pilots Piastri sākotnēji bija pacēlies uz otro pozīciju, bet pēc pitstopiem zaudēja pozīcijas un ilgu laiku cīnījās ar Saincu par ceturto vietu. Vienā no epizodēm Piastri agresīvi aizstāvējās no sāncenša uzbrukuma, liekot “Ferrari” pārstāvim nedaudz izbraukt no trases. Tiesneši nekādu pārkāpumu nesaskatīja. Saincs par to bija noskaities un vēl vairāk vēlējās pacelties augstāk. Apdzīšanas laikā viņa spēkrats izslīdēja, ar aizmugurējo labo riteni salaužot konkurenta priekšējo antispārnu.

Tiesneši secināja, ka Saincs bremzējis pārāk vēlu, bet viņam trasē atstāts pietiekami daudz vietas, kā rezultātā ir vainojams sadursmes izraisīšanā. Ņemot gan vērā vainu mīkstinošus apstākļus, spānim piešķīra tikai piecu sekunžu sodu un vienu soda punktu. Tas viņu Maiami GP rezultātos sportistu atmeta no ceturtās uz piekto vietu. Pozīciju augstāk pacēlies “Red Bull” pilots Serhio Peress. Piastri pēc sadursmes bija jābrauc boksos un punktus viņš neizcīnīja.

Tikmēr par sadursmi ar Loganu Sardžentu 28. aplī divus soda punktus saņēmis Kevins Magnusens. Izraisot sāncenša ietriekšanos barjerā, trasē devās drošības mašīna, kas radīja labvēlīgu situāciju Lando Norisam, dodot iespēju “McLaren” pilotam īstajā brīdī veikt pitstopu un vēlāk izcīnīt pirmo uzvaru karjerā. Par sadursmi “Haas” pilotam divi soda punkti. Savukārt pirms tam sprintā Magnusens bija ticis pie trim soda punktiem. Līdz ar to šobrīd viņam jau desmit soda punkti 12 mēnešu periodā – vēl divi un sekos aizliegums piedalīties nākamajā F1 posmā.

F1 kopvērtējums pēc 6. posma: