Kanādas Grand Prix gandrīz nekad neliek vilties. Piemetam šķipsniņu nezināmā laikapstākļu jomā, “Red Bull” nepārliecību un trasi ar labām apdzīšanas iespējām un mums ir viss vajadzīgais, lai svētdienas vakaru izbaudītu pēc pilnas programmas.

Trase

Konfigurācija ir viena no līdzīgakajām pirmssezonas testos Sakirā pieredzētajai, jo apļa garumā dominē garas taisnes ar asiem bremzēšānas punktiem un lēniem līkumiem. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, uzklāta jauna asfalta kārta, līdz ar to arī “Pirelli” gaida šis tas nezināms, tomēr itāļu uzņēmums komandām sagatavojis 3 mīkstākos riepu sastāvus.

Ņemot vērā, ka boksos tiek zaudēts salīdzinoši maz laika, alternatīvas stratēģijas ar vairākiem pitstopiem ir samērā populāras, lai gan nodilšana nav ļoti strauja. Divu pitstopu stratēģiju vēl vairāk sekmē fakts, ka Monreālā ir ļoti labas apdzīšanas izdevības vairākās taisnēs, kas sekos kā patīkamas pārmaiņas pēc Imolas un Montekarlo izaicinājumiem.

Par pašu labāko apdzīšanas vietu uzskatāma garā taisne pēdējā sektorā pirms čempionu sienas. Nepiekāpīgums var novest pie līkuma nogriešanas, kas vienmēr noved pie zaudētas pozīcijas. Apdzīšanas iespēju pastiprina fakts, ka tā ir viena no divām DRS zonām.

Padziļinātu informāciju par un ap Formula 1 notikumiem gūsti, pievienojoties F1LV Patreon lapai!

Laikapstākļi

Kanādas posmam raksturīgi uz Formula 1 nedēļas nogali tiek solīti nokrišņi katrā dienā. Šobrīd lietus varbūtība sacīkstēs tiek vērtēta ar 60% iespējamību. Pat aizvadot kādu sausu sesiju, ir liels risks, ka nokrišņi aizskalos uz trases atstāto gumiju un pasliktinās saķeri.

Gaisa temperatūra turēsies aptuveni 20 grādu robežās, tādēļ trases žūšana pēc lietusgāzes varētu nenotikt pārāk strauji. Lietus gadījumā gaidāmas īslaicīgas spēcīgas ‘dušas’ nevis vienmērīga smidzināšana.

Prognozes

Pēc nepārliecinošā snieguma pēdējos posmos “Red Bull” uz Kanādu ieradušies ļoti piesardzīgi. Protams, ir gandrīz neiespējami atrast vēl atšķirīgākas trases kā Monako un Monreālu, tomēr veclaicīgās apmales var izrādīties nopietns izaicinājums buļļu inženieriem pareizāko regulējumu meklējumos.

Tāpat joprojām esam nelielā miglā, cenšoties izšķetināt, cik lielu lomu “McLaren” un “Ferrari” komandām sniegs jaunākie mašīnu uzlabojumi. Arī totalizatori šo komandu vadošos braucējus Verstapenu, Norisu un Leklēru min kā izteiktus favorītus, tomēr Verstapena uzvara vairs nav tik ‘droša’ kā pirmajos posmos.

Lai cik tas neticami šķistu, “McLaren” komanda Kanādā nav guvusi punktus kopš 2014. gada. Sekoja neveiksmīga pāreja uz “Honda” dzinējiem. Pēdējos trīs Kanādas GP vismaz viens “McLaren” braucējs ir manīts arī Q3, tomēr sacīkstēs allaž nākas samierināties ar 11. vietu. Pērn Kanādas GP risinājās pirms vienības iespaidīgajiem uzlabojumiem. Vēsturiskajām neveiksmēm gan nevajadzētu atstāt ietekmi uz šī gada rezultātiem.

Tāpat būs īpaši interesanti pavērot, kā trasē mainīsies Estebana Okona uzvedība, it īpaši atrodoties Pjēra Gazlī tuvumā. Šogad vietējo Kanādas publiku centīsies iepriecināt Lenss Strols, tomēr pēdējos posmos “Aston Martin” komanda arvien biežāk atrodama aiz konkurentiem ne tikai no “RB” bet arī citu otrā ešalona vienību braucējiem.

Piedalies F1 prognožu spēlē!

Vēsture

Notradāmas sala uz Sentlorensas upes tika izbūvēta sešdesmitajos gados saistībā ar Monreālas metro izveidi. Ūdeņu apskautajā teritorijā F1 sacensības pirmoreiz risinājās 1978. gadā, kad vietējai publikai par prieku uzvaru izcīnīja Žils Vilnēvs. Pēc viņa nāves trase tika pārsaukta Vilnēva vārdā.

Gadu gaitā te risinājušās vairākas satriecošās cīņas – 1995. gadā savā dzimšanas dienā vienīgo karjeras uzvaru svinēja Žans Alezī. Četrus gadus vēlāk Deimonam Hilam, Mihaelam Šūmaheram un Žakam Vilnēvam avarējot trases pēdējā pagriezienā, tā tika nosaukta par čempionu sienu. Tieši šeit 2007. gadā pēc šaušalīgās Roberta Kubicas avārijas karjeras pirmo uzvaru izcīnīja Luiss Hamiltons, bet gadu vēlāk tieši Kubica kāpa uz pjedestāla augstākā pakāpiena, kad Hamiltons boksos taranēja Kimi Raikonenu. Savu karjeras pirmo uzvaru šeit pirms 10 gadiem izcīnīja arī Daniels Rikjardo, kamēr 2011. gada Kanādas Grand Prix kļuva par vienu no aizraujošākajām sacensībām čempionāta vēsturē, pateicoties Džensona Batona izaicinājumu pildītajam triumfam.

Pēc divu gadu izlaišanas pandēmijas dēļ Kanādas GP atgriezās kalendārā 2022. gadā. Pēdējos divos piegājienos lielākā trofeja tika Maksam Verstapenam.

Bazārs boksos

Lai gan šonedēļ braucēju tirgū dominēja Okona paziņojums pamest “Alpine” un “Red Bull” izvēle uz diviem gadiem pagarināt līgumu ar Peresu, par karstāko diskusiju tēmu padokā noteikti kļuvuši 2026. gada noteikumi.

Raugoties nākotnē, uzsvars likts uz cerībām uzlabot apdzīšanas iespējas, padarot tās ņiprākas un izveidojot 20 kilogramu diētu, lai mazinātu mūsdienu mašīnu korpulentās formas. Būs interesanti noskaidrot, kas pašiem braucējiem un komandu pārstāvjiem sakāms par gaidāmajām izmaiņām.

Grafiks

Kā jau Ziemeļamerikas posmiem pieklājas, viss notiks vēlu vakarā pēc Latvijas laika – treniņbraucienus būs iespēja noskatīties pēc ierastajām ofisa stundām, kamēr starta kārtība tiks noskaidrota sestdien pl. 23:00. Sacensības svētdien gaidāmas mazliet ātrāk – pl. 21:00, līdz ar to pat ļoti spēcīga lietus gadījumā uzvarētājam jābūt skaidram līdz pusnaktij. Jaunie talanti no F2 un F3 čempionātiem pāri okeānam nav devušies.

Info par F1 translācijām Latvijas teritorijā