Austrāliešu pilots Vils Pauvers pēdējo pitstopu laikā “Road America” trasē no trešās pozīcijas nonāca vadībā un izcīnīja pirmo “IndyCar” uzvaru pēc divu gadu pārtraukuma. “Penske” komandas braucēji turklāt ierindojās pirmajās trīs pozīcijās, aiz uzvarētāja finišējot Džozefam Ņūgārdenam un Skotam Makloklinam.

Jau uzreiz pēc starta notika pirmais incidents, kad kvalifikācijas uzvarētāju Linusu Lundkvistu no aizmugures izstūma Markuss Ārmstrongs. Abi saslīdēja, tāpat arī Koltons Herta, kurš tobrīd bija aiz viņiem.

Pēc tam vadībā nonāca Kails Kirkvuds, bet drīz vien viņu apdzina Makloklins. Vēlāk uz otro vietu pacēlās Ņūgārdens, bet trešo – Pauvers. Alekss Palou, kurš šeit uzvarēja pērn, ar veiksmīgu stratēģiju nonāca piektajā vietā, bet, kad boksos devās viens no konkurentiem – bija jau ceturtais.

Sacensību noslēgumā, ticis priekšā komandas biedriem, Pauvers spēja attālināties un finišēja trīs sekundes priekšā Ņūgārdenam, kā arī astoņas sekundes priekšā Makloklinam. Palou guva ceturto vietu , bet Kirkvuds – piekto.

Pirms tam treniņbraucienos šī gada “Indy 500” uzvarētājs Ņūgārdens mitrā trasē piedzīvoja pamatīgu avāriju, saslīdot un ietriecoties sienā.

Pauveram šī ir 42. uzvara karjerā. Tagad viņš vēsturiskajā statistikā panācis Maiklu Andreti un dala ceturtā uzvarām bagātākā pilota statusu. Vairāk “IndyCar” uzvaru ir tikai Mario Andreti (52), Skotam Diksonam (58) un A.J. Foitam (67).

Tagad Pauvers kļuvis par čempionāta līderi, bet Palou viņam zaudē tikai piecus punktus. Netālu arī Diksons, kam šoreiz tikai 21. rezultāts un kopvērtējumā 11 punkti līdz līderim.

Jāpiebilst, ka “IndyCar” atbalsta kategorijā “Indy NXT” pirmo uzvaru karjerā izcīnījusi Džeimija Čadvika, kas startēja no pirmās pozīcijas un tā arī finišēja. Britu autosportiste kļuvusi tikai par trešo sievieti, kurai izdevies uzvarēt šī seriāla sacensībās. Iepriekš to bija paveikušas Ana Beatrize un Pipa Manna.

23. jūnijā norisināsies “IndyCar” sezonas astotais posms “Laguna Seca” trasē, Kalifornijā.

Sacensību rezultāti:

Kopvērtējums: