Savā trešajā Formula 1 startā “Mercedes” jaunajam talantam Andrea Kimi Antonelli bija pēdējā iespēja labot Maksam Verstapenam piederošo rekordu kā visu laiku jaunākajam uzvarētājam. Viņam tas neizdevās, tomēr savu vārdu rekordu grāmatās viņš ierakstīja tik un tā, kā jaunākais līderis un ātrākā apļa ieguvējs.

Jaunākais uzvarētājs

Savu pirmo uzvaru Makss Verstapens izcīnīja pirmajā startā “Red Bull” sastāvā 2016. gada Spānijas GP pēc “Mercedes” braucēju sadursmes. Tobrīd 18 gadus 7 mēnešus un 15 dienas vecais Verstapens pārliecinoši laboja Sebastianam Fetelam piederošo rekordu – vācietis pirmo panākumu guva vēl pēc 21 gada sasniegšanas, līdz ar to Antonelli ir visas iespējas kļūt par otru jaunāko uzvarētāju.

Jaunākais līderis

Antonelli šodien Japānas posmā tikai ar 3 dienu rezervi (18 gadi 7 mēneši un 12 dienas) atņēma Verstapenam piederošo rekordu kā jaunākais līderis, pateicoties stratēģijai, kas paredzēja vēlāku pitstopu. Līdz ar to Antonelli nonāca brauciena vadībā, kad līderu kvintets bija devušies pēc jaunām riepām. Antonelli taktika atmaksājās – viņš nosargāja sesto pozīciju un gandrīz noķēra komandas biedru Raselu.

Jaunākais punktu guvējs

Savus pirmos punktus Antonelli izcīnīja jau debijas sacīkstēs Austrālijā, kamēr Verstapenam nācās sagaidīt savu otro F1 startu. Tiesa gan, Makss debiju piedzīvoja jaunāks, līdz ar to saglabā rekordu 17 gadu 5 mēnešu un 29 dienu vecumā – vairāk kā par gadu apsteidzot Antonelli, kurš savus pirmos punktus ieguva 18 gadu 6 mēnešu un 19 dienu vecumā. Trešais, apsteidzot Oliveru Bērmanu, ir Lenss Strols – mājas posmā Kanādā 2017. gadā to paveicot 18 gadu 7 mēnešu un 13 dienu vecumā.

Jaunākais ātrākā apļa ieguvējs

Šai statistikas ailē atzīmēšanās vairs nav tik svarīga, jo punkts par ātrāko apli netiek piešķirts, tomēr Antonelli var justies apmierināts kā jaunākais ātrākā apļa ieguvējs F1 vēsturē, jo Makss Verstapens to pirmoreiz paveica 19 gadu vecumā, apsteidzot 20-gadniekus Lando Norisu un Niko Rosbergu, kuram tas izdevās debijas posmā.

Jaunākais goda pjedestāla ieguvējs

Arī šai rādītājā Antonelli ir nokavējis savu izdevību, jo Verstapens pirmoreiz uz pjedestāla kāpa dienā, kad izcīnīja savu pirmo uzvaru. Antonelli ir atlikušas tikai divas izdevības, lai šai rādītājā iekārtotos kā otrs jaunākais, jo Lensam Strolam, finišējot trešajā vietā haotiskajā 2017. gada Azerbaidžānas posmā, līdz Verstapena rekordam pietrūka 12 dienas.

Jaunākais pole position ieguvējs

Šis ir rekords, ko Antonelli vēl būs daudz laika, lai sasniegtu. Karjeras sākumā Makss vēl nebija tik izcils kvalifikācijās – allaž Hamiltons, Rikjardo vai Leklērs pielika kāju priekšā. Savu pirmo pole position viņš izcīnīja 2019. gada Ungārijas GP, kad jau bija iekrājis 7 uzvaras. Pieciem braucējiem ir izdevies izcīnīt pole position 21 gada vecumā, kas nozīmē, ka itāļu supertalantam rekordu iespējams iegūt ne tikai šogad vai nākamgad, bet arī 2027. gada sezonā. Rekordists 21 gada 2 mēnešu un 11 dienu vecumā ir Sebastians Fetels, to paveicot ar “Toro Rosso” lietainajā Moncā 2008. gadā. 21 gada vecumā pole position izcīnījuši arī Leklērs, Alonso, Verstapens un Noriss, bet Strols to paveica 17 dienas pēc 22. dzimšanas dienas.

Jaunākais Grand Prix dalībnieks

Skaidrs, ka rekordu labošana daudziem nav bijusi iespējama, jo debija piedzīvota krietni vēlāk. Četriem braucējiem savu pirmo posmu izdevās piedzīvot vēl pirms 19 gadu sasniegšanas. Rekordists Verstapens pie “Toro Rosso” stūres sēdās 17 gadu 5 mēnešu un 15 dienu vecumā, bet 18-gadnieku konkurencē Antonelli ierindojas starp Lensu Strolu un Oliveru Bērmanu.

Jaunākais čempions

Skaidrs, ka nav vajadzības skriet notikumiem pa priekšu, tomēr vērts atzīmēt, ka arī jaunākā čempiona gods joprojām pieder Fetelam, nevis Verstapenam, 2010. gadā to izcīnot 23 gadu 4 mēnešu un 11 dienu vecumā. Pat Hamiltons un Alonso savus pirmos titulus izcīnīja jaunāki par Maksu, zaudējot Sebam tikai dažus mēnešus. Antonelli ir laiks līdz 2029. gada izskaņai, tomēr nevar aizmirst arī Oliveru Bērmanu, kuram gan dots laiks līdz 2027. gada beigām.