Wednesday, June 24, 2026
spot_img
Sākums Blogs Lapa 127

Dornboss: “Starp Strolu un Ņūviju sākusies pamatīga spriedze”

0

Pēc tam, kad “Aston Martin” komanda jau trīs posmus pēc kārtas nespēj konkurēt cīņa par punktiem, tās iekšienē sākusies saspringta gaisotne. Tās īpašnieks Lorenss Strols neesot apmierināts, ka Adrians Ņūvijs nevēlas iesaistīties šī gada sacīkšu auto attīstīšanā.

Neoficiāli zināms, ka uzreiz pēc Saūda Arābijas posma “Aston Martin” vadošie F1 tehniskie darbinieki steidzās uz bāzi Silverstonā, kur bija paredzēta ārkārtas sapulce. Ņūvijs uz to neesot ieradies.

“Viņš nenāk uz sanāksmēm, viņš neatbild uz e-pastiem, viņš vienkārši gatavo ātru mašīnu nākamajam gadam,” vēl Saūda Arābijas GP nedēļas nogalē neslēpa komandas vadītājs Endijs Kauels. “Un mēs visi atbalstām šo procesu.”

Cik zināms, Ņūvijs, kurš darbu komandā uzsāka martā, atteicies novērsties no darba pie 2026. gada F1 auto izstrādes, lai mēģinātu risināt šī gada modeļa AMR25 trūkumus. Arī vienības pilots Fernando Alonso paudis, ka tas esot Ņūvija lēmums, pilnībā koncentrēties darbam pie nākamā gada mašīnas vai tomēr iejaukties.

Bijušais “Red Bull” pilots Roberts Dornboss bija ieradies Džidas trasē un novēroja, ka atmosfēra ap Lorensu Strolu ir spriedzes pildīta.

“Ap Strolu ir milzīga aura, bet šobrīd atrasties viņam tuvumā nav patīkami,” atklāj Dornboss. “Apkārt klīst runas, ka viņš ir dusmīgs par Ņūvija nevēlēšanos iesaistīties darbā pie 2025. gada mašīnas.”

Tāpat zināms, ka “Aston Martin” rūpnīca gatavojas pārdot savu komandas daļu Saūda Arābijas valsts investīciju fondam. Tomēr tās sliktie rezultāti pazeminājuši komandas vērtību.

“Par to runā,” saka Dornboss. “Ņūvijs saka, ka strādā tikai 2026. gadam, kamēr Strols prāto par to, ka maksā viņam 33 miljonus gadā. Saredzu, ka tur valda liela spriedze. Ņūvijam nerūpēs, ja šogad “Aston Martin” finišēs priekšpēdējā vietā kopvērtējumā, jo tad viņš dabūtu vairāk laika, ko strādāt vēja tunelī.”

“Aston Martin” punktus izcīnīja tikai pirmajos divos posmos un pašlaik Konstruktoru kausā atrodas septītajā pozīcijā.

F1 viktorīna jau 28. aprīlī!

Lieldienas veiksmīgi nosvinētas, trīs sacīkstes trīs nedēļas nogalēs noskatītas, kā piepildīt laiku līdz nākamajam posmam? Par visu ir padomāts! F1 viktorīna pārbaudīs Tavu un citu līdzjutēju erudīciju jau 28. aprīlī!

Ja vēlies pārbaudīt savas zināšanas, iepazīties vai atkal satikties ar citiem Formula 1 līdzjutējiem un brīvā atmosfērā lieliski pavadīt laiku, tad piesakies Formula 1 Līdzjutēju kluba un viktorina.lv kopīgi rīkotajai F1 viktorīnai, kā arī paķer līdzi savus draugus – kopā jautrāk!

Pasākums sāksies pirmdien pl. 19:00 pēc Latvijas laika, vietā, kur allaž pulcējas Formula 1 līdzjutēji – O’Learys sporta bārā, tirdzniecības centrā Akropole Rīga (Rīgā, Latgales ielā 257), kur viktorīnas dalībnieki un citi viesi varēs baudīt ēdienus un dzērienus, lai uzturētu sevi viktorīnai nepieciešamajā formā! Dalības maksa viktorīnā – 8 EUR no cilvēka.

Viktorīna sastāvēs no vairākiem raundiem, kas pārbaudīs zināšanas visdažādākajās jomās – par vēsturi, mūsdienām, notikumiem sezonas pirmajos posmos, liks uzmanīgi ieskatīties fotogrāfijās un piefiksēt apslēptas nianses jautājumos.

Kā jau autosportā ierasts – nepieciešama spēcīga komanda! Viktorīnā katras komandas sastāvs ierobežots līdz sešām personām. Ja plāno ierasties viens/-a vai divatā, parūpēsimies par komandas sastiķēšanu. Pieteikšanās: ŠEIT.

Erudītāko komandu pārstāvju zināšanas tiks atalgotas ar balviņām no F1 Līdzjutēju kluba un O’Learys sporta bāra.

Šis būs jau otrais F1 Līdzjutēju kluba rīkotais pasākums šomēnes pēc Bahreinas GP kopskatīšanās. Jebkāda veida jautājumus par pasākuma norisi droši raksti uz info@viktorina.lv vai F1 līdzjutēju klubam platformās XFacebook vai Instagram.

Marks Markess krīt, Spānijas posmā pirmo ‘MotoGP’ uzvaru izcīna Alekss Markess

“Gresini Ducati” komandas braucējs Alekss Markess savā māju posmā Spānijā, kas tika aizvadīts Heresas trasē, guvis pirmo uzvaru “MotoGP” karjerā, reizē arī atgūstot vadību čempionāta kopvērtējumā. Marks Markess šoreiz krita un finišēja tikai divpadsmitais.

Dienu iepriekš sprintā “Ducati” nometne pārliecinoši dominēja, tās pārstāvjiem izcīnot pirmās sešas vietas – uzvarēja M.Markess, bet viņa brālis A.Markess finišēja otrais. Toreiz Kvartararo krita, kad bija zaudējis līderpozīciju otrajā aplī.

“Grand Prix” sacīkstē “Yamaha” rūpnīcas komandas braucējs atkal startēja no pole position un sākotnēji saglabāja vadību. M.Markesam starts nepadevās tik spožs kā dienu iepriekš un nācās atkrist uz trešo vietu. Taču A.Markess drīz vien pieļāva kļūdu bremzējot, kas viņu atmeta aiz abiem “Ducati” rūpnīcas braucējiem.

M.Markesa centieni izcīnīt kārtējo uzvaru šoreiz nesekmējās, jo jau trešā apļa astotajā līkumā tika piedzīvots kritiens. Cīņā viņš atgriezās 22. pozīcijā, bet finišu sasniedza divpadsmitais.

Sākotnēji konkurentu savstarpējās cīņas Kvartararo ļāva uzelpot. Pēc tam ceturtajā aplī A.Markess apdzina Frančesko Bagnaiju, bet 11. no 25 apļiem pirmajā līkumā tika garām arī līderim. Turpinājumā spānis izveidoja nelielu pārsvaru un tā arī finišēja pirmais. Savu pirmo uzvaru viņš izcīnījis savā sestajā “MotoGP” sezonā.

Kvartararo spēja noturēt aizmugurē Bagnaiju un finišēja otrais. Uz pjedestāla 2019. gada “MotoGP” čempions nebija kāpis kopš 2023. gada, bet otrā vieta ir viņa augstākais sasniegums kopš 2022. gada, kad spānis vēl regulāri cīnījās par uzvarām.

Tagad A.Markess atkal nonācis vadībā kopvērtējumā, kur atrodas punktu priekšā M.Markesam.

Nākamās “MotoGP” sacensības tiks aizvadītas 10. un 11. maijā Francijā, Lemānas trasē.

Spānijas posma rezultāti:

Kopvērtējums pēc 5. posma:

Rovanpera un ‘Toyota’ izcīna dominējošu WRC uzvaru Kanāriju salās

0

Kalle Rovanpera guvis pārliecinošu uzvaru pasaules rallija čempionāta ceturtajā posmā Kanāriju salās, kas norisinājās pa asfaltu un šogad WRC kalendārā bija iekļauts pirmo reizi. “Toyota” komandai konkurences šajās sacensībās nebija, un tā izcīnīja pirmās četras pozīcijas.

Piektdien Rovanpera uzvarēja visos sešos ātrumposmos un jau tobrīd bija iekrājis 26 sekunžu pārsvaru pār Sebastjēnu Ožjē. Sestdien viņš bija ātrākais pirmajos sešos no kopumā septiņiem ātrumposmiem, neuzvarēja tikai superspeciālajā dopā un dienu noslēdza jau ar 45 sekunžu pārsvaru.

Piektdien bija jāaizvada vēl pieci ātrumposmi, kuros Rovanpera turpināja būt ļoti ātrs, neskatoties uz drošo pārsvaru. Somu pilots uzvarēja trijos ātrumposmos un arī pārējos divos zaudēja vien nedaudz, kā rezultātā finišā pārspēja titulēto veterānu Ožjē par 53 sekundēm. Rovanpera atzina, ka spējis pielāgoties jaunajām riepām un pirmo sacīkšu nedēļas nogali šajā sezonā mašīnā beidzot juties komfortabli. Viņam tā ir pirmā uzvara šosezon. Elfins Evanss guva trešo vietu, saglabājot līderpozīciju WRC kopvērtējumā, bet ceturtais ir Takamoto Katsuta.

Sacensību pirmajā dienā uz ceturto vietu bija pacēlies Adriens Furmo, tomēr “Hyundai” komandas trijotne kopumā nespēja mēroties spēkiem ar “Toyota”. Ja ne Sami Pajari avārija sestdien, iespējams, “Toyota” būtu izdevies gūt pirmās piecas vietas, bet iznākumā sasniegtas pirmās četras pozīcijas. Furmo bija atkritis aiz komandas biedriem, taču apsteidza tos un finišēja piektais. Ots Tanaks, neskatoties uz desmit sekunžu sodu par nokavētu ierašanos laika kontrolē, uzveica Tjerī Noivilu un finišu sasniedza sestais. Noivils pozīciju Tanakam pazaudēja, kad priekšpēdējā ātrumposmā pārsita riepu.

“M-Sport Ford” komanda šoreiz ar abām konkurentu komandām sacensties nespēja. Greguārs Munsters atradās devītajā pozīcijā, kad vienā no sestdienas ātrumposmiem izslīdēja no trases, pēc tam ralliju turpinot un finišējot 11. vietā. Džošs Makerlīns atradās desmitajā vietā, bet svētdienas pirmajā ātrumposmā avarēja un izstājās.

WRC2 klasē pārliecinošs veikuma padevās Johanam Roselam. Jau kopš pirmā ātrumposma francūzis bija līderis un pārliecinošā manierē noturēja aiz sevis Alehandro Kahonu un Nikolaju Grjazinu, kuri ieņēma otro un trešo vietu jau kopš piektdienas. Pirmo piecinieku šajā klasē noslēdza Efrēns Larena un Alehandro Kahons.

Nākamais WRC posms 15.-18. maijā tiks aizvadīts Portugālē pa grants segumu un šajās sacensībās ar “Rally1” mašīnu atkal startēs latviešu sportisti Mārtiņš Sesks un Renārs Francis. Pirms tam viņiem vēl paredzētas treniņsacensības Portugāles čempionāta trešajā posmā, kur dalība tiks ņemta ar “Rally2” auto.

Kanāriju salu rallija rezultāti:

Pilni rezultāti >>

Marks Markess uzvar sprintā Heresā, ‘Ducati’ braucējiem pirmās sešas vietas

“Ducati” komandas braucējs Marks Markess guvis uzvaru “MotoGP” pasaules čempionāta Spānijas posma sprintā Heresas trasē, kamēr kvalifikācijas uzvarētājs Fabio Kvartararo piedzīvoja kritienu.

2021. gada “MotoGP” čempions Kvartararo pārsteidza ar uzvaru kvalifikācijā. Tā bija pirmā reize kopš 2022. gada, kad kāda posma kvalifikācijā izdevies uzvarēt braucējam ar “Yamaha” motociklu.

Sākumā Kvartararo kļuva par sprinta līderi, bet, kad Marks Markess viņu otrajā aplī apdzina, tika piedzīvots kritiens. Turpinājumā “Ducati” nometnes dominēšana bija neapturama. Seši sportisti, kas startē ar “Ducati” motocikliem, izcīnīja pirmās sešas pozīcijas.

M.Markess guva piekto sprinta uzvaru šī gada piecos posmos, bet sekundi aiz viņa finišu sasniedza brālis Alekss Markess no “Gresini Ducati” komandas. M.Markesa komandas biedrs Frančesko Bagnaija finišēja trešais, bet tālāk sekoja Franko Morbidelli, Femins Aldeguers un Fabio di Džanantonio.

M.Markesa pārsvars čempionāta kopvērtējumā pār otrajā vietā esošo A.Markesu tagad pieaudzis līdz 20 punktiem.

“Grand Prix” sacīkstes sākums Heresā svētdien plkst. 15:00 pēc Latvijas laika.

Spānijas GP sprints:

Interesanti F1 statistikas fakti par Saūda Arābijas GP

0

Saūda Arābijas F1 posmā jau trešo uzvaru šīs sezonas piecos posmos nodrošināja “McLaren” pilots Oskars Piastri, pirmo reizi karjerā kļūstot par čempionāta līderi. Piedāvājam interesantu statistikas apkopojumu par Džidas trasē aizadītajām sacīkstēm.

– Kamēr Piastri par F1 kopvērtējuma līderi kļuvis pirmo reizi karjerā, reizē viņš arī ir pirmais austrālietis kopš Marka Vēbera 2010. gadā, kas izvirzījies čempionāta pirmajā pozīcijā.

– Piastri kļuvis par pirmo pilotu, kurš šosezon izcīnījis uzvaru, nestartējot no pirmās pozīcijas.

– “McLaren” komandai iepriekš Saūda Arābijas GP nebija izdevies izcīnīt pjedestālu. Komanda Džidas trasē šogad sasniegusi pjedestālu ne tikai F1, bet arī “Formula E” un “F1 Academy” čempionātu ietvaros.

– Makss Verstapens finišēja otrais. Zemāk par otro vietu viņš Saūda Arābijas posmā nekad nav ierindojies (šogad F1 sacensības tur notika piekto gadu). Tikmēr pilota pārstāvētā “Red Bull” komanda šeit neuzvarēja pirmo reizi kopš 2021. gada.

– Šarlam Leklēram finišējot trešajā vietā, “Ferrari” komanda guvusi pirmo pjedestālu 2025. gada sezonā. Arī pagājušajā gadā Leklērs šajā posmā bija trešais.

– Pēc kvalifikācijā piedzīvotās avārijas, Lando Noriss finišēja ceturtais. Viņam pirmo reizi šosezon neizdevās kāpt uz pjedestāla. Tomēr pirmo reizi karjerā viņam izdevās iekļūt pirmajā sešiniekā Džidas trasē.

– Džordžam Raselam ieņemot piekto vietu, visos šī gada posmos “Mercedes” pilots finišējis pirmajā pieciniekā. Andrea Kimi Antonelli ieņēma sesto vietu un tas nozīmē, ka četros no pieciem šī gada posmiem abi komandas braucēji finišējuši pirmajā sešiniekā.

– Luiss Hamiltons finišu sasniedza septītais. “Ferrari” komanda šī posma vēsturē vēl nekad ne ar vienu mašīnu nav finišējusi ārpus pirmā astotnieka.

– Karloss Saincs, finišējot astotajā vietā, izcīnījis augstāko rezultātu sacensībās kopš kļūšanas par “Williams” pilotu.

– Alekss Albons izcīnīja devīto vietu un otro reizi šogad punktos vienlaikus tikuši abi “Williams” komandas pārstāvji. Albonam šī ir ceturtā reize punktos piecu posmu laikā un pirmo reizi karjerā viņš tos guvis Saūda Arābijā.

– “Williams” izdevies pacelties uz piekto vietu Konstruktoru kausā.

– Finišējot desmitajā vietā, Īzaks Hadžārs atveda “Racing Bulls” komandai (iepriekš – “AlphaTauri”) pirmos punktus Džidā kopš 2022. gada. Hadžārs punktos ticis otro reizi pēdējo trīs posmu laikā.

– Gūta 11. vieta ir Fernando Alonso atkārtots labākais rezultāts šosezon. Tāpat labāko rezultātu ar 12. vietu atkārtot izdevies Liamam Lovsonam.

– Olivers Bērmans finišēja 13. vietā un Estebans Okons 14. vietā, nevienam no “Haas” pilotiem neiekļūstot punktos pirmo reizi kopš pirmā posma Austrālijā. Rezultātā “Haas” atkritusi uz sesto vietu Konstruktoru kausā.

Lindblads kļūst par visu laiku jaunāko F2 uzvarētāju

0

Saūda Arābijā, Džidas trasē pagājušās nedēļas nogalē norisinājās F2 čempionāta trešais posms, kurā pirmās uzvaras sezonā guva Arvids Lindblats un Ričards Veršūrs. Piedzīvotas arī lielas izmaiņas kopvērtējuma tabulā.

Veršūrs bija tuvu perfektas nedēļas nogales aizvadīšanai. Sprintā no pole position startēja un vadībā līdz finišam bija tieši viņš, taču pēdējos apļos sportists nopelnīja piecu sekunžu sodu. Rezultātā uzvara tika piešķirta debitantam Lindbladam no “Campos Racing”, otrā vieta tika viņa komandas biedram Pepem Martī, bet trešā – Aleksam Dannem. Veršūrs palika ceturtais.

Kas būtiski, līdz ar šo uzvaru “Red Bull” juniors Lindblads savos 17 gados kļuvis par visu laiku jaunāko F2 sacensību uzvarētāju.

Pēc piedzīvotā zaudējuma sprintā, galvenajā sacīkstē Veršūrs izcīnīja skaistu uzvaru. Izmantojis atšķirīgu stratēģiju, “MP Motorsport” pilots boksos devās vēlāk kā sākotnējie līderi, to paveicot no pirmās pozīcijas, bet trasē atgriežoties otrajā vietā. Piecu apļu laikā viņam izdevās noķert kvalifikācijas uzvarētāju Džeku Kravfordu, pēdējā aplī viņu apdzīt un izcīnīt uzvaru. Trešais finišēja Viktors Martēns. Abās sacīkstēs Veršūram ātrākie apļi.

Holandiešu autosportists Veršūrs pirms šī posma kopvērtējumā bija vien piektais, bet tagad pakāpies uz pirmo pozīciju. Martī pēc sprinta bija pacēlies uz dalītu pirmo vietu, bet pēc Saūda Arābijas posma finiša ir otrais, 12 punktus aiz līdera. Leonardo Fornaroli, kurš bija līderis pirms Džidas sacīkstēm, tagad trešais. Šoreiz viņam septītā un ceturtā vieta braucienos.

F2 kopvērtējums pēc 3. posma:

Džonijs Herberts nosoda Verstapena un ‘Red Bull’ attieksmi

0

Vispirms Makss Verstapens neatdeva atpakaļ pozīciju, ko bija nosargājis izbraucot no trases, bet vēlāk uz Saūda Arābijas GP izcīņas pjedestāla neiesaistījās svinībās ar sāncenšiem, kas ir neprofesionāli un necienīgi, uzskata bijušais F1 tiesnesis un pilots Džonijs Herberts.

Verstapens finišēja otrajā vietā, jo bija ticis pie piecu sekunžu soda par līkuma noīsināšanu pēc starta un pozīcijas neatdošanu Oskaram Piastri. Kāpjot uz pjedestāla, “Red Bull” pilots attaisīja dzēriena pudeli, bet nekādu prieku neizrādīja un iespējami ātrāk devās prom. Herberts uzskata, ka tā bija necieņa.

“Redzēju, kā Makss padzērās uz pjedestāla, bet svinēšanā ar Oskaru vai Šarlu [Leklēru] neiesaistījās,” sacīja Herberts. “Tas šķiet neprofesionāli un necienīgi no četrkārtēja pasaules čempiona. Dažkārt tev jābūt laipnam arī tad, kad tiec sakauts.”

Herberts arī paudis nosodījumu Verstapena un komandas rīcībai, kad acīm redzami negodīgi iegūto pozīciju trasē čempions neatdeva. Ilggadējais F1 pilots uzskata, ka daudziem cilvēkiem, ieskaitot “Red Bull” vadītāju, nav izpratnes, ko nozīmē braukt ar sacīkšu auto.

“Es nezinu, kādi varētu būt pretargumenti par to, ka tas bija netaisnīgs sods,” saka Herberts. “Cilvēki, kas strīdas par to, iespējams, nekad nav braukuši ar sacīkšu auto. Un pavisam noteikti ne ar F1 auto, tāpēc viņiem ir nulles izpratne. Šo cilvēki sarakstā es iekļaušu arī Kristianu Horneru. Zinu, ka viņš ir komandas vadītājs un cenšas darīt visu, kas ir labākais “Red Bull”, tomēr dažkārt vienkārši jāatzīst, ka esi kļūdījies un pozīcija jāatdod. Lielākā daļa pilotu parasti apzinās, kādos gadījumos pozīcija jāatdod atpakaļ.”

‘General Motors’ oficiāli apstiprina kā F1 motoru piegādātāju no 2029. gada

0

ASV autoražotājs “General Motors” (GM) oficiāli ticis apstiprināts kā motoru piegādātājs F1 pasaules čempionātā no 2029. gada, paziņojusi Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA).

Sākot ar nākamo gadu, F1 čempionātā startēs “General Motors” rūpnīcas komanda, kas izmantos “Cadillac” zīmolu. Tas droši tapa zināms pirms diviem mēnešiem. Savukārt tagad skaidri zināms, ka no 2029. gada komanda startēs ar GM radītajiem jaudas agregātiem. Oficiāli jaunais F1 dzinēju ražotājs būs “GM Performance Power Units LLC”.

Dzinēji tiks attīstīti rūpnīcā, kur apvienojušies “General Motors” un “TWG Motorsport”, kas ir “Andretti Global” meitas uzņēmums. Nākamgad šim mērķim tiks atvērta jauna rūpnīca, kas atradīsies blakus GM Šarlotes tehniskajam centram Ziemeļkarolīnā, ASV.

Kā vēstīts iepriekš, pirmajās trīs sezonās “Cadillac” F1 komanda sacensībās piedalīsies ar “Ferrari” ražotajiem motoriem.

No 2026. gada motoru ražotāji F1 čempionātā būs “Mercedes”, “Ferrari”, “Red Bull/Ford”, “Honda” un “Audi”.

Zviedris ar komandu pēc avārijas pirmajā aplī uzrāda fenomenālu ātrumu un paliek vien soli no pjedestāla

Pagājušajās Lieldienu brīvdienās leģendārajā Spā-Frankoršampas trasē, Beļģijā, norisinājās “24H Series” izturības čempionāta otrais posms, kurā uz starta kopā ar “Mühlner Motorsport” komandu stājās arī Valters Zviedris. “12H Spa-Francorchamps” sacīkstēs latviešu autosportists ar komandas biedriem atkal demonstrēja līderu cienīgu ātrumu, tomēr pirmajā aplī piedzīvotā avārija šoreiz lika samierināties ar 4. vietu klasē un 9. vietu absolūti.

“24H Series” otrajā posmā Beļģijā uz starta kopumā stājās 36 komandas, no kurām tieši 10 startēja Zviedra pārstāvētajā “992” klasē. Arī šajās sacensībās līdzās latviešu pilotam pie “Mühlner Motorsport” apkalpotā “Porsche 911 GT3 CUP” spēkrata stūres sēdās igaunis Martins Rumps un vācietis Julians Hanses. Jāatzīmē, ka dalībnieku sastāvs arī šoreiz bija spēcīgs, jo starp dalībniekiem bija atrodami gan Zviedra pagājušā gada “Porsche Carrera Cup Benelux” cīņu biedri, gan arī bijušais DTM pilots Laurins Heinrihs.

Sacensību nedēļas nogale Spā-Frankoršampas trasē iesākās piektdien ar treniņiem un kvalifikāciju, kuros komanda uzrādīja labu sniegumu. “Pirmajā treniņā vēl lija lietus, tomēr otrais treniņš jau noritēja pa sausu trasi. Sausajos apstākļos bijām ātrākie un arī visi trīs braucēji bijām apmierināti ar mašīnas regulējumiem. Labās sajūtas turpinājās kvalifikācijā, jo izcīnījām pirmo vietu klasē un devīto absolūti. Pēc kvalifikācijas gan diemžēl dabūjām divu starta vietu sodu, jo bijām aizmirsuši ieslēgt ugunsdzēsības sistēmu, kas pirms katras došanās trasē obligāti jāizdara. Tomēr 12 stundu sacensībās starta pozīcija nav tik kritiska, tāpēc baigi par to nepārdzīvojām,” tā treniņu un kvalifikācijas dienu raksturo Valters Zviedris.

Sestdienas pusdienlaikā tika dots starts pirmajai “12H Spa-Francorchamps” sacensību daļai, kurā bija jāpieveic pirmās piecas stundas. Sacensības pie stūres iesāka Julians un viņam padevās lielisks starts, jo jau pēc pirmā pagrieziena “Mühlner Motorsport” komanda bija atpakaļ pirmajā vietā klasē. Arī leģendārajā “Eau Rouge” pagriezienā viss vēl gāja pēc plāna, tomēr pēc garās taisnes sekojošajā pagriezienu sērijā starp priekšā braucošajām “GT3” klases automašīnām notika sadursme. Vācu pilots mēģināja no tās izvairīties, kas arī izdevās, tomēr šī manevra laikā notika sadursme ar citu automobili, kā rezultātā tika sabojāts priekšējais radiators.

24h Series Spa Francorchamps 12hr 2025

“Sāka zust dzesēšanas šķidrums, un attiecīgi nekas cits neatlika, kā doties boksos to mainīt. Remonta laikā zaudējām klases līderiem sešus apļus, tomēr komanda paveica fenomenālu darbu, jo nomainīja radiatoru mazāk nekā 20 minūšu laikā. Cepuri nost viņiem par tik operatīvu darbu! Lai arī bijām diezgan daudz zaudējuši, priecājāmies, ka vēl arvien esam sacensībās, jo otrajai “Mühlner Motorsport” komandas mašīnai šis pirmā apļa incidents noslēdzās ar izstāšanos. Galvas nenokārām, ar komandu izrunājām, ka turpinām strādāt un šo atlikušo 11,5 stundu laikā mēģinām atgūt pēc iespējas vairāk vietu, lai saņemtu kopvērtējumam svarīgos punktus,” tā par neveiksmīgo pirmā apļa avāriju latviešu autosportists.

Atlikušajās pirmās dienas stundās katram no pilotiem nācās pieveikt ap 100 minūšu garus “stintus” jeb iebraucienus, lai minimizētu boksu apmeklējuma skaitu, tomēr tas nāca ar jauniem izaicinājumiem. “Treniņos mums nebija izdevies aizvadīt ilgākus braucienus, tāpēc nezinājām, cik ļoti dils riepas. Izrādījās, ka vairāk nekā bijām plānojuši, tādējādi jau pēc pirmajām 40 minūtēm tās sāka beigties un nācās ļoti balansēt, lai tās izturētu šīs iebrauciena 100 minūtes. Tomēr mums tas izdevās, kopumā demonstrējot labu tempu, un dienas beigās bijām jau atguvuši vienu apli pret klases līderiem,” pirmās sacensības dienas noslēgumu raksturo Zviedris.

Lai arī pēc pirmās dienas absolūtajā vērtējumā no pēdējās vietas bija izdevies pacelties līdz 19. pozīcijai, klasē komanda vēl arvien atradās devītajā vietā. Tomēr priekšā bija vēl veselas 7 stundas, kuru laikā bija plāns atgūt vairākas pozīcijas. Pilotu starta secība otrajai dienai bija tāda pati kā pirmajā – vispirms trasē devās Julians, pēc tam Martins un Valters kā trešais.

24h Series Spa Francorchamps 12hr 2025

“Mums visiem izdevās turēt ļoti labu tempu, un biju personīgi ļoti apmierināts un priecīgs par savu braucienu, jo izdevās daudzas apdzīšanas, pieļāvu maz kļūdu un attiecīgi kopējais “stinta” temps no manas puses bija ļoti labs. Netrāpījās arī neviens “Code 60”, kura laikā būtu varējis ievilkt elpu, līdz ar to nobraucu šīs 100 minūtes no vietas ar pilnu ātrumu, gluži kā sprinta sacensībās. Jāuzteic arī mūsu visu komandas darbs, jo mums tieši svētdienā sanāca ļoti ātras pilotu maiņas. Ja riepu nomaiņa mehāniķiem aizņem ap 15-16 sekundēm, tad pilotu nomaiņa šajā gadījumā ir tas kritiskais, kas aizņem visvairāk laika. Mums nomaiņas aizņēma tikai ap 21 sekundi, kas bija ļoti labs rādītājs,” tā par veiksmīgi aizvadīto svētdienu Zviedris.

Ņemot vērā gan labo tempu un stratēģiju, gan arī ātros boksu apmeklējumus, “Mühlner Motorsport” komandai izdevās pret klases līderiem atgūt vēl vienu apli un beigās finišēt 4. vietā klasē un 9. vietā absolūti. Ņemot vērā, ka pēc pirmās pusstundas komanda ar atrāvienu bija pēdējā vietā, tad šī aizcīnīšanās atpakaļ līdz tik augstai pozīcijai uzskatāma par labu rezultātu. Jāatzīmē, ka arī pjedestāls vairs nebija tālu, jo komanda finišēja vienā aplī ar 3. vietas ieguvējiem. Tāpat jāuzteic arī tas, ka “Mühlner Motorsport” uzrādīja sacensību ātrāko apli “992” klasē.

24h Series Spa Francorchamps 12hr 2025

“Incidenti mēdz notikt, tas nav nekas patīkams, tomēr kopumā jau otro posmu pēc kārtas ir prieks par ātrumu un fantastisko komandas darbu. Turpinām cīnīties, mūsu laiks pienāks,” optimistiski noskaņots ir latviešu pilots. Tāpat Valters vēlas pateikties arī atbalstītājiem, bez kuriem starts “24H Series” čempionātā nebūtu iespējams: “Liels paldies maniem uzticamajiem partneriem “Baltijas Sporta Auto – Porsche Latvija”, “Optibet Latvija”, “iPS Media”, “Industry Service Partner”, Jūrmala, “Blue Shock Race”, ”Joker klubs”, “Energolukss”, “I-Con” un SIA “Dārta”.”

Nākamais “24H Series” izturības čempionāta posms norisināsies jau pēc nepilna mēneša, 23.-24. maijā, kad piloti un komandas dosies uz Itāliju, lai aizvadītu “12H Misano” sacensības. Jāatzīmē, ka atšķirībā no pirmajiem diviem posmiem, kad 12 stundu sacīkstes tika dalītas divās daļās, šajā Misano posmā visas 12 stundas tiks aizvadītas no vietas.

Valtera Zviedra sacensību gaitām iespējams sekot līdzi viņa sociālajos tīklos https://www.instagram.com/valters.zviedris/ un https://www.facebook.com/valters.zviedris. Plašāka informācija par Zviedra līdzšinējiem autosporta sasniegumiem un sadarbības iespējām pieejama pilota mājaslapā https://www.valterszviedris.com/.