Jānis Baumanis, Foto: FIAWorldRallycross.com
Jānis Baumanis, Foto: FIAWorldRallycross.com

Vakar oficiālos WorldRX testus Lohekas trasē Francijā kopā ar citām komandām pabeidza arī “STARD” komanda un Jānis Baumanis. Sazvanījām Jāni, lai noskaidrotu, kā notiek gatavošanās sezonai un kas par ķīniešu pilotu Francijā strādāja kā “STARD” komandas testu pilots.

Francijā komandas sagaidīja galvenokārt lietaini laika apstākļi, tomēr Jānis Baumanis izteicās, ka tieši tas bija vajadzīgs, lai strādātu pie mašīnas uzlabojumiem un jo īpaši testētu jauno elektroniku zemas saķeres apstākļos.

“Laika apstākļi bija ļoti pateicīgi, jo starta zona pilnībā slapja un varejām daudz strādāt pie vienas no mūsu pērnā gada vājām vietām – starta,” skaidro Jānis. “Lai pirmajā līkumā iebrauktu līderos, ir vajadzīgs perfekts starts un tāpēc pēdējos piecus mēnešus inženieri ir strādājuši pie jaunas dzinēja elektronikas, kas pilnībā būs gatava tikai uz pēdējo testu sesiju marta beigās Silverstonā. Bet šobrīd jau bija jūtams progress.”

“F1LV

Inženieri izteicās, ka vajadzīgi vismaz divi mēneši, lai šos datus apstrādātu, taču tik daudz laika mums nav…

Jānis Baumanis

“Arī trases grants daļa bija salijusi un dubļaina, kas braukšanu padarīja sarežģītāku, taču deva daudz informācijas, jo mašīnai bija liels skaits datu sesnsoru, no kuriem iegūtā informācija tagad jāpagūst apstrādāt,” turpina Jānis Baumanis, kurš šogad būs vienīgais latvietis Pasaules čempionāta ieskaitē. “Inženieri izteicās, ka vajadzīgi vismaz divi mēneši, lai šos datus apstrādātu, taču tik daudz laika mums nav – pēc aptuveni mēneša jau pirmais posms Barselonā.”

Nedaudz negaidīti par Jāņa Baumaņa komandas biedru uz Lohekas testu dienām kļuva ķīnietis Ma King Hua. Kā izrādās, “STARD” komandas bosam Manfrēdam Štolam ir cieša sadarbība ar Ķīnu autosporta jomā un arī ar ķīniešu pilotu Štols iepriekš ir sadarbojies citās sacīkšu sērijās.

World RX testi

Jānis Baumanis un STARTD komanda aizvada testus Lohekas trasē Feancijā. Video: Jānis Baumanis

Posted by F1LV on Friday, 9 March 2018

Video: Pie stūres Ma King Hua, bet filmē Jānis Baumanis.

“Pagaidām ir runa par to, ka Ma King Hua varētu būt komandas otrs pilots uz pāris posmiem jaunajā sezonā, taču līgums vēl nav parakstīts,” situāciju skaidro Jānis. “Pieredze viņam ir ļoti liela un es apbrīnoju viņa spējas tikt galā ar tik jaudīgu un nepazīstamu mašīnu šādos laika apstākļos. Ātrāks par mani viņš nebija, taču uzrādīja ļoti respektablus apļa laikus un neaizmirsīsim, ka viņš ir šosejas pilots un iepriekš nav braucis sānslīdēs.”

Šī bija pirmspēdējā oficiālā testu sesija pirms jaunās sezonas, pēdējā notiks 26., 27.martā Silverstonas trasē, kur “STARD” komanda sola nosaukt pilotu sastāvu, gan arī prezentēt jauno krāsojumu. Bet Jānis Baumanis tagad atgriežas Latvijā un turpinās gatavošanos sezonai trenažiemu zālē. Atgādinām, ka pirmais World RX čempionāta posms notiks 14.-15.aprīlī Barselonas trasē.

Ma King Hua. 30 gadus vecais ķīnietis guvis ļoti lielu pieredzi pasaules līmeņa auto sacensībās. 2011.gadā viņā kļuva par Ķīnas Touring Car čempionu, bet gadu vēlāk jau bija HRT Formula 1 komandas testu pilot, velāk strādājā līdzīgā amatā arī “Caterham” komandā. 2015.gadā WTCC čempionātā Ma King Hua “Citroen” sastāvā guva piecus goda pjedestālus un vienu uzvaru ceļā uz 4.vietu čempionāta kopvērtējumā. Savukārt pēdējās trīs sezonas ķīnietis epizodiski startē Formula E čempionātā, kur gan punktus pagaidām nav guvis. Jaunajā sezonā viņš rezerves pilota statusā pārstāv NIO Formula E komandu.