“Ferrari” pilots Fernando Alonso ir paziņojis, ka pēdējos piecus šī gada čempionāta posmus viņa komanda izmantos kā testus, lai gatavotos nākamai sezonai, jo reālu iespējau pacīnīties par uzvaru vairs neesot.

Pirms pēdējā posma Singapūrā Alonso piesardzīgi prognozēja iespēju cīnīties par uzvaru, taču tā vietā spānis jau kvalifikācijā bija pussekundi aiz Sebastiana Fetela, lai gan pats atzina, ka veicis labāko apli visā sezonā. Turklāt “Ferrari” komandai šogad nav īpaši veicies ātrajās trasēs un nākamais posms Suzukā noteikti būs “Red Bull” teritorija.

“Mēs neesam pārliecināti, ka šogad vēl ir iespēja cīnīties par uzvarām,” paziņoja Alonso. “Mēs neesam konkurētspējīgi ātrajās trasēs un Suzuka ir “Red Bull” trase. Tomēr komanda nav stresā par šo situāciju un atlikušajos posmos sāks domāt par nākamo gadu. Mums būs iespēja testiem, eksperimentēt ar jaunām detaļām un saprast problēmu būtību. Dažos no atlikušajiem posmiem ceram būt ātrāki un tad pacīnīsimies par goda pjedestālu, citos būs jāsamierinās ar piekto vietu.”

Alonso arī piebilda, ka ir maza cerība noķert “McLaren” vienību Konstruktoru kausā. Savukārt salīdzinot “Ferrari” un “Red Bull” modeļus, mehāniskā ziņā mašīnas ir vienlīdzīgas un “Red Bull” pārsvars esot tieši aerodinamiskajā jomā, kas ir sekas aero tuneļa un trases datu korelācijas problēmām, ar ko sezonas sākumā saskārās “Ferrari”.