Singapūras GP posma oficiālais (FOM) video apskats atklāj, ka Felipes Masas uzdevums bija ‘izbojāt’ Luisa Hamiltona sacīksti vēl pat pirms abi piedzīvoja sadursmi.

“F1LV

Sacīkstes apskatā, ko varat aplūkot Formula 1 oficiālajā māja lapā (SINGAPŪRAS GP VIDEO APSKATS NO FOM), redzams (dzirdams), ka Felipes Masas sacīkšu inženieris “Ferrari” komandā Robs Smedlijs dod pavēli ‘sabojāt’ Hamiltona sacīksti.

“Turi Hamiltonu sev aizmugurē, cik ilgi vien iespējams un sabojāsim viņa sacīksti, cik vien iespējams,” pa radio Masam saka Robs Smedlijs.

Savukārt pēc sekojošās sadursmes jau dzirdami Hamiltona komentāri, kas nenonāca līdz ēteram tiešraidē: “Protams, ka man ir piešķirts sods!”

1 KOMENTĀRS

 1. iespējams ka šāds teksta izkārtojums ir TIKAI sakritība. Tomēr pieredze rāda, ka KATRĀ NOZARĒ IR SAVA VIRTUVE! un parasti tā ir diezgan smirdīga. mos Vitmāršs ir salaidis agrā jaunībā ar Žana sievu un tagad ir rezultāts.

 2. Tad ta brīnums. 🙂 Skaidra lieta, ka tiešajiem konkurentiem ir ‘jābojā’ sacīkste cik vien iespējams. Jeb arī kādam liekas, ka Smedlijam bija jāsaka – laid viņu ātrāk garām, lai pēc tam Alonso mocās 😀

 3. Pateikšu savu viedokli – šī komandu radio komunikāciju publiskošana ir vēl viens 1.formulas farss. Ko, skatītāji no tā kaut ko baigi iegūst? Mēs taču ēterā to tik vien dzirdam, kā totāli garlaicīgās frāzes “man ir problēmas ar riepām”, “piedod gāzi – viņam ir problēmas ar riepām”, vai arī nemitīgo Fetela “Yes we did it!!! Yeeeeeeeeeeeeeeeee… Thank you guys!”
  Un, kas tad te šoreiz tika pateikts? “Sabojāsim viņam sacīksti…” Vai, cik briesmīgi… No mušas izpūsts kārtējais zilonis.
  Absurdais paradokss ir tur, ka sarunu publiskošana principā izslēdz jebkādu asāku vārdu apmaiņu, taču F1 varasvīri tik un tā cenšas pat šajās ‘korektajās’ sarunās atrast kaut ko netīru, par ko pēcāk varētu trīt mēles un piesieties.
  Es saprotu, ka nav skaisti lamāties publiskā intervijā, taču rācijas… Tas ir tas pats, kas noklausīties privātas telefonsarunas.

 4. Izrauta no konteksta šī radio saruna izklausās briesmīgāk, bet patiesībā tā ir pilnīgi normāla taktika ņemot vērā notikumus tobrīd trasē. Hamiltonam bija problēmas (FIA neatļāva mainīt pārdurto riepu un startā viņš aizķērās aiz Vēbera), jo brits atkrita uz 8.vietu. Tad viņš apdzina abus Mercedes un pietuvojās Masam, kad Smedlijs pavēlēja izbojāt Luisa sacīksti. Tas ir pilnīgi normāli – Hamiltonam tobrīd bija ātrāka mašīna un cita riepu stratēģija, tāpēc nelaižot pāris apļus garām Hamiltonu, Masa no tā varētu jau iegūt sacīkstes otrajā pusē. Viss ir pilnīgi normāli.

  Bet radio sarunas vajag – reizēm tur labas lietas var uzzināt vai nojaust. Arī ielaušanās privātajā dzīvē tā nav un nevar būt – F1 ir sporta veids publikai un jo vairāk publika zinās, jo labāk.