Latvijas ekipāža pārvarējusi arī pirmo Andu kalnu ātrumposmu un turpina ceļu.

Ekipāža Saukāns/Dambis ar Oscar eO 208km garajā ātrumposmā ieņēma 113.vietu un līderiem zaudēja gandrīz 2 stundas. Ņemot vērā, ka notiek dalībnieku atbirums, tad mūsējiem kopvērtējumā 136 ekipāžu konkurencē tagad ir 128.pozīcijā. Latviešu ekipāžai arī piešķirts 3 stundu sods. Oscar pavadošā ekipāža ar Antonu Grigorovu un Aināru Princi ir 112.vietā 3.posmā un kopvērtējumā 125.vietā.

Turpina priecēt “Re Autokluba” ekipāžas. Vakar Kuzņecova ekipāža uzrādīja 23.rezultātu un uzvarētājam Nani Romam zaudēja tikai 26 minūtes, kamēr Meļņikovs ieguva 34.vietu. Nevar aizmirst, ka šīs “Mitsubishi” mašīnas ir sagatavojis un apkalpo “RE Autoklubs”.

“Re Autoklubs” video (pagaidām) par otro posmu:

Jāpiebilst, ka šogad ir latviešu pārstāvis arī smago auto klasē, kur startē “Team Latvia” tehnikās palīdzības mašīna ar ekipāžu Mauri/Kakets/Dambis un kuri ar DAF smago mašīnu kopvērtējumā pēc 3.posma ir 43.vietā.

1 KOMENTĀRS

  1. Pateikšu savu viedokli par šo Oscar eO epopeju, lai gan tas visdrīzāk izklausīsies pēc kārtējās tipiska latvieša negatīvās purpināšanas. Īsi un skaidri – tā ir māžošanās! Protams, ir skaidrs, ka tie, kuriem nauda turas, to ir tiesīgi tērēt kā vien ienāk prātā. Tāpēc iepriekš pierdzētā Oscar automobīļu būve un dalība Dakārā bija apsveicama, pat neskatoties uz daudzu pamatotu neizpratni par kārtējo letiņu glamūrīgo izlekšanas akciju (vismaz uz kaimiņvalstu fona). Taču laikam tie pāris iepriekšējie ralliji vismaz sportiskajā ziņā dažus labus nolika atpakaļ uz zemes un nāca apgaismība, ka nopietnos rietumniekus tomēr neizpogāt. Tāpēc šķiet atrasts alternatīvs risinājums – izdūkt cauri tuksnesim ar putekļusūcēju bez konkurences 🙂 Re, pat Žans Tods apsolīja sekot līdzi, kā šiem zaļās enerģijas pionieriem veiksies. Tomēr būsim godīgi – ar autosportu te sakara maz. Mums tiek barots kaut kāds dīvains “zaļais” lielbudžeta realitātes šovs, kur vienīgā intriga ir, kad/vai tas elektromobīlis nosvils vai nenosvils…

    • Protams, ka tā ir māžošanās! Jo māžošanās principā ir visi hibrīdauto. Reālas alternatīvas ir tikai divas pagaidām – ceļš ko iet Tesla un ceļš, ko sācis iet Jaguar C-X75. Pārējais ir fuflo. Diemžel jāatzīst, ka fuflo tagad ir baigi modē un Dambis seko modei. Pie tam viņš ir atradis ceļu, kur var konkurēt ar pasaules varenajiem, par ko viņam visu cieņu. Jau tas vien, ka par Oscar ir speciāls sižets, ir līdzvērtigs uzvarai, manuprāt. Es ceru, ka viņi izvilks līdz galam. Vieta nav svarīga.

  2. Oscar eO princips šogad nav sportiskais, bet tikai ,lai pasaule paraditu ka iespejams tada kārstuma un tik lielu distanci nobraukt ar elektromobili. Tas ir bizness ;)Tikai nesaprotu ,kapec Oscar otra ekipaža , kas brauc ar bezinu visulaiku japieskata tas elektromobili , ja tik un ta aizmugure brauc tehniska palidziba? Vai tiešam šogad ir galvenais ,lai Oscari aizbrauc lidz beigam? Ok lai elektromobilis cīnas par tikšanu lidz beigas, bet BENZINA Oscar , lai tak cīnas par vietam! Citadi šogad tikai par “RE Autoclub” man pec sportiska principa jaatbalsta, kur diemžel tika (Rus) brauceji brauc! Labi ka autiņus sameistaroja Latvijā un pieskata tehniku latvietis – Roberts Elbakjans 😉

  3. Tāds kārtīgs tests Dambja autobūves prasmēm un Winston Battery akumulatoriem. Bet sporta te nav. Latviešu izpildījumā esam redzējuši gan velosipēdu ar elektrourbja piedziņu, gan vecu enduro ar elektromotoru. Spēlēšanās. Tikai šeit cits līmenis un cipari. Es vispār esmu pret šo epizodisko hibrīdu dalību jebkurās “normālās” sacīkstēs… Lai gan jāatzīst, ka pēc relatīvi veiksmīgajiem finišiem iepriekšējos gados, likās maisam būs gals vaļā un trešdaļa peletona(vai vismaz visi RUS) brauks ar Ogres marku… Sasniegts finišs (ko noteikti novēlu) būs pirmšķirīga reklāma, bet kam? OSC, Winston?

  4. jap, latvieši māk sabradāt citus latviešus, un tie kas šajos komentāros bradā oskāru ir debīli, ko tad jūs paši tādu esat izdarījuši? ja noteikumi ļauj ar šujmašīnu piedalīties dakārā, tad brauc ar šujmašīnu. māžojās šeit komentētāji, kas paši neko nedara bet māk ‘specālistus’ tēlot.