28. janvārī startēja Latvijas Rallija Čempionāta (LRČ) pirmais posms “Halls Winter Rally” tajā labu sniegumu rādīja Latvijas kausa ieskaites ekipāža ar pilotu Jāni Berķi un stūrmani Edgaru Čeporjus.  Lieliski iesākta pirmā daļa, bet divi apmesti kūleņi un pārsista riepa pēdējā ātrumposmā, liedza Berķim/Čeporjus izcīnīt uzvaru jau pirmajā Latvijas čempionāta posmā. Tomēr izcīnīta 2 vieta un 12 punkti kopvērtējuma tabulā ir ļoti labs rezultāts.

Kopumā par ralliju Berķis ir apmierināts, jo viņš uzvarēja gandrīz visos “dopos”: “Sniegums bija ātrs un stabils, tikai nedaudz nepaveicās rallija otrajā sekcijā.” Sportists pastāsta arī sīkāk par piedzīvotajām neveiksmēm: “Halls Winter Rally”: “Puse “dopu” nobraukti bez sarunu iekārtas, vienā no dopiem noķerta priekšā braucošā mašīna, kura, diemžēl, nelaida mūs garām. Viss noslēdzās ar kūleņiem 12. “dopā”. Liktenīga izrādījās pārdurtā riepa 12. ātrumposma vidū, kuru tad arī manījām.”

Berķis ir pateicīgs arī skatītājiem, kas pēc viņu kūleņošanas palīdzēja viņiem tikt atpakaļ trasē: “Pēc kūleņiem nokritām uz riteņiem un pateicoties skatītājiem spējām turpināt sacīkstes.”

“Rallijs bija interesants un labs, arī organizācija bija ļoti augstā līmenī. Bija patīkami, ka varēja redzēt lietuviešu līdzjutējus, kuri uzgavilēja arī Latvijas ekipāžām,” par rallija norisi un organizāciju stāsta ekipāžas pilots Jānis Berķis.

 

Sportists, komentē arī LRČ jaunos noteikumus par to, ka vienas ass piedziņas automašīnas ir sadalītas R2 un 2WD klasēs, 2WD klase startē Latvijas kausa ieskaitē: “Manuprāt, 2WD klase ir ātrākā no vientilta piedziņas klasēm. Domāju, ka “Sarmā” dalībnieku būs vairāk.” Atgādinām, ka šajā rallijā finišēja tikai trīs 2WD klases mašīnas.

Tagad steidzamākie darbi uz ralliju “Sarma” ir salabot mašīnu, kas pēc kūleņiem ir krietni pabojāta: “Vispirms saremontēsim mašīnu un domāju, ka tas arī būs viss ko darīsim. Ja būs laiks tad mēģināsim patrenēties.” Par mērķiem rallijā “Sarma” sportists nerunā, tikai pieblist: “Rallijā mēģināsim braukt tik pat ātri.”

Atgādinām, ka ekipāžu Berķis/Čeporjus klātienē varēs redzēt Gulbenes apkaimē rallijā “Sarma 2012”, kurš norisināsies šī gada 11. un 12. februārī. “Sarma 2012” būs Latvijas rallija un rallijsprinta čempionātu otrais posms.

 

Sportistus atbalsta: SIA “N&J”, Coca Cola, Latvijas Avīze, “CreditON” un motoru sporta portāls www.NORDSPEED.COM