Formula 1 veterāns Rubenss Barikello izteicis vēlmi 2012. gada sezonā startēt IndyCar čempionātā Amerikā, turklāt brazīlietis neizslēdz iespēju iziet uz starta prestižajās “Indy 500” sacensībās, lai gan iepriekš teicis, ka noteikti savā dzīvē nestartēs ovālos.

Jau vēstījām, ka 39 gadus vecais Barikello, pēc tam, kad zaudēja vietu F1 čempionātā, pirms dažām dienām Sebringā, ASV aizvadīja testus IndyCar komandas “KV Racing Technologies” sastāvā.

“Ja es to darītu prieka pēc, tad tā nebūtu problēma,” savu iespējamo pievienošanos IndyCar portālam “autosport.com” komentē Barikello. “Man joprojām ir liela kaisle pret ātrumu un savā prātā joprojām esmu jauns, turklāt ticu, ka kļūstu arvien ātrāks. Esmu apmierināts ar to, ko redzēju testos. Tagad vajag parunāt ar savu ģimeni un Džimiju [Vaseru, komandas vadītāju].”

KV komandas vadošais pilots Tonijs Kanāns, kurš ir viens no labākajiem braucējiem čempionātā, pēc testiem atklāja, ka Barikello bijuši nepieciešami tikai 20 apļi, lai uzrādītu tādus pašus rezultātus kā viņš.

Lai gan arī komandas šefs Džimijs Vasers pieļauj, ka sadarbība ar Barikello pavisam noteikti ir iespējama, pagaidām līgums vēl nav noslēgts. Taču tas visticamāk tiks izdarīts, turklāt Barikello varētu startēt arī Indianapolisā, lai gan iepriekš ir izteicies, ka nekad mūžā nebrauks ovālu trasēs. Kā zināms, tad gaidāmajā IndyCar sezonā ovālos notiks tikai četri posmi.

“Jā, es tā esmu teicis,” intervijā čempionāta oficiālajai mājaslapai “indycar.com” neslēpj Barikello. “Tas man ir pasprucis no mutes, taču tā nav liela problēma. Es varu braukt gan parastajās trasēs, gan Indianapolisā…”

IndyCar čempionāts startēs 25. martā Sanpītersburgā, ASV.

1 KOMENTĀRS

  1. Vispār jau tādi teksti, ka ‘es te baigi braukšu čempionātā un varbūt pat Indianapolisā’ tajā okeāna krastā noteikti izklausās maigi izsakoties dīvaini. Tur parasti viss ir otrādi – piloti lien vai no ādas laukā, lai tiktu pie mašīnas uz Indy 500, a pārējie posmi pēc principa ‘ja sanāks, tad brauks’ 🙂