Igauņu rallija pilots Kaspars Koitla kļuvis par Latvijas čempionāta otrā posma “Sarma 2012” uzvarētāju, kamēr labākais no latviešiem ar izcīnītu trešo vietu absolūtajā ieskaitē šajās sacensībās bija Māris Neikšāns.

Sevišķi dramatiska bija sacensību pirmā diena, kad sportisti veica četrus ātrumposmus Apes pievārtē. Jānis Vorobjovs pārliecinoši triumfēja pirmajos divos “dopos” un bija iekrājis jau vairāk kā 20 sekunžu pārsvaru pār Neikšānu, taču servisa parkā neizdevās novērst problēmas ar motoru un trešo ātrumposmu Vorobjovs nemaz neuzsāka. Neikšāns pārņēma vadību pēc PS-3, taču dienu kā līderis ar nelielu pārsvaru noslēdza igaunis Sīms Plangi.

Jāpiemin, ka pirmajā dienā dažādas ķibeles piemeklēja arī citas latviešu ekipāžas – Aivja Egles mašīnai bija dažas tehniskas problēmas jau pirms starta un vēlāk pārsistas riepas dēļ zaudēta gandrīz minūte, bet Jānis Feldmanis izstājās motora problēmu dēļ. Sacensības ātri tā paša iemesla dēļ beidzās arī vienam no vienass piedziņas labākajiem braucējiem – Ivo Ķilpim.

Svētdienas sākumā tehnisku problēmu dēļ izstājās arī Raimonds Kisiels ar vienīgo WRC mašīnu šajā rallijā. Sākotnēji sportists pat bija trešais, bet vēlāk zaudēja laiku un pirms izstāšanās neatradās pat pirmajā desmitniekā.

Neikšāns atguva vadību pēc pirmā no svētdien veicamajiem sešiem “dopiem”, kas norisinājās Gulbenes apkaimē, taču arī šoreiz tikai uz neilgu brīdi. Pēc sestā ātrumposma vadību atkal pārņēma Plangi, bet viss strauji mainījās astotajā “dopā”, kad līderis pazaudēja pusotru minūti. Neikšāns pa to laiku, skrienot pēc labāka rezultāta, bija pabijis ārpus trases un vadībā nonāca igauņu piloti Kaspars Koitla (brauc zem Krievijas karoga) un Rauls Jētss.

Lai gan pēdējais pārbaudījums bija sarežģīts – divi 20 km gari ātrumposmi, igauņi mūsu mājās tomēr ar grūtībām tika galā labāk, lai gan pirms tam Neikšānam vēl bija reālas izredzes uz uzvaru. Finišā Kaspars Koitla iebrauca kā uzvarētājs, par 8.5 sekundēm apsteidzot Raulu Jētsu, bet trešo vietu izcīnīja Māris Neikšāns, kurš beigās no līdera atpalika 18.9 sekundes.

Jāpiemin, ka noslēdzošais ātrumposms bija ar tā saukto “power stage” statusu un pie papildus 2 punktiem tika Aivja Egles ekipāža.

A+ klasē par uzvarētāju kļuva Mārtiņš Svilis. Bet vienas ass piedziņas vērtējumā uzvara Ralfam Sirmacim, kurš pārspēja Jāņa Berķa ekipāžu, kad to piemeklēja tehniska rakstura problēmas. Sirmacim uzvara R2 klasē, bet Berķim uzvara 2WD klasē. R4 ieskaitē uzvara igaunim Raineram Ausam.

Rallija “Sarma 2012” rezultāti

Vieta Pilots Mašīna Laiks
1. Kaspars Koitla Mitsubishi 1:11:48.9
2. Rauls Jētss Mitsubishi +8.5
3. Māris Neikšāns Mitsubishi +18.9
4. Rainers Auss Mitsubishi +1:08.2
5. Sanderss Pārns Subaru +1:09.2
6. Mārtiņš Svilis Mitsubishi +1:15.2
7. Aivis Egle Mitsubishi +1:25.5
8. Dmitrijs Tagirovs Mitsubishi +1:33.7
9. Sīms Plangi Subaru +1:39.6
10. Jānis Dūcis Mitsubishi +2:33.6