Malaizijas GP laikā Naraiks Kartikejans piedzīvoja sadursmi ar diviem no vadošajiem pilotiem – Džensonu Batonu un Sebastianu Fetelu, kuri līdz ar to nespēja finišēt punktos.

Džensons Batons pēc sacīkstes restarta ļoti laicīgi nomainīja slapjā laika riepas uz pārejas tipa lietus riepām un tas viņam varēja nodrošināt pat līderpozīciju pāris apļus vēlak, kad visi pārējie devās mainīt riepas. Tomēr cīņā ar lēnākiem braucējiem, kuri vēl nebija veikuši boku apmeklējumu, Batons saslīdēja un uztriecās Kartikejana HRT formulai, nolaužot “McLaren” priekšējo antispārnu.

“Tobrīd man bija grūtības uzturēt riepas vajadzīgajā temperatūrā un sadursme pilnībā bija mana vaina,” paziņoja Batons. “Es uzsitu pa bremzēm un mašīnas aizmugure izslīdēja. Tajā līkumā es nespēju novaldīt formulu un neko nevarēju iesākt, lai izvairītos no sadursmes.”

Tostarp Sebastians Fetels bija pilnībā pārliecināts, ka viņa sadursmē ar Narainu Kartikejanu vainojams indietis, kuru vācietis nodēvēja par ‘gurķi’. Fetels atradās 4.vietā, kad par apli mēģināja apdzīt Kartikejanu, tomēr indietis pēc šī manevra ar savu priekšējo antispārnu aizķēra “Red Bull” kreiso aizmugurējo riepu. Kamēr vācietis tika līdz boksiem ar uzsprāgušu riepu, viņš bija zaudējis vietu pirmajā desmitniekā un sacīkstes finišā palika 11.vietā.

“Gluži kā dzīvē – uz ceļa gadās arī pa kādam ‘gurķim’,” sadursmi ar Kartikejanu vācu televīzijai komentēja Fetels. “Turklāt mums pazuda radio sakari un šādos apstākļos tas situāciju padarīja ļoti sarežģītu. Neskatoties uz to, mēs izdarījām maksimumu, kad sasniedzām ceturto vietu, taču tad to visu zaudēju ļoti muļķīgā veidā. Dažiem ir cītīgāk jāskatās, kur viņi brauc.”

Pēc sacīkstes Narains Kartikejans saņēma 20 sekunžu sodu par sadursmes izraisīšanu ar Sebnastianu Fetelu. Līdz ar to indietis galējā klasifikācijā atkrita uz pēdējo vietu – aiz sava komandas biedra Pedro de la Rosas.

1 KOMENTĀRS

  1. nu nezinu nezinu, man ekrānā gan izskatījās, ka Batons un Fetels bija vienlīdz vainīgi un indietis vienkārši brauca. tas, ka nevar sadzēsties Batona gadījumā, vai par agru rauj priekšā Fetela variantā, jau nu ir atkarīgs no viņu pašu nervu sistēmas stabilitātes un rīcībspējas trasē. Kartikeijanu vainot diezgan muļķīgi, bet nu tā kā viņš nav pasaules čempions, tad, tiesnešu acīs, sods pienācās viņam.

  2. muļķības – Fettels pats ir vainojams šajā sadursmē… ja Kartikejans būtu mainījis trajektoriju, tad jā, bet viņš vienkārši brauca pa taisni, un vācietis uzgrieza virsū… Sebam vienkārši kremt, ka šogad nespēj pa priekšu braukt, attiecīgi arī nervi uzdod 😀

  3. protams ka Indiesha vaina! vinjsh nemaz necentaas dot celju Fetelam, kaa to pienaaktos dariit zem zilaa karoga ar 7 sekundes leenaaku mashiinu. nu ok, ja nebija iespeejams pavaakties malaa tad vajadzeeja vismaz samazinaat aatrumu, lai Fetelam nav jaamaina trajektorija deelj atpaliceeja. galu galaa tur notika ciinja par 3o vietu ar Hamiltonu.

    kaada jeeega tagad Karakejanu sodiit? chempionam tas punktus atpakalj neiedos.

  4. kur gan nabaga Narajūns lai būtu licies ? braucis ārā no trases tik tāpēc ka kāds viņu par apli apdzen ? aizmugurē bija arī Wēbbers tāka bremzēt arī nevarēja, pats Fettels vien ir vainīgs, pārāk borza aizcirta priekšā. pet par gurķiem runājot – arī zaudēt ir jāmāk it īpaši ja pats vainīgs