Fernando Alonso svētdien Malaizijā izcīnīja savu 28-to uzvaru savā Formula 1 karjerā.

Neviens īsti negaidīja Alonso uzvaru pirms Malaizijas GP starta un tam nebija arī pamata: spānis startā stāvēja 8.starta pozīcijā un “Ferrari” ātrums ne kvalifikācija Sepangā, ne iepriekšējā posmā Austrālijā nelicināja par iespējamo uzvaru. Turklāt arī sacīkstē Malaizijā Alonso uzrādīja tikai septīto labāko apļa laiku.

Neskatoties uz visu Alonso izcīnīja uzvaru no 8.starta pozīcijas un interesanti, ka pēdējos desmit gados vēl ir tikai seši gadījumi, kad uzvar pilots, kas startā atrodas astotajā vai zemākā pozīcijā. Tajā pašā laikā Alonso šajā sarakstā izceļās ar rangā viszemāko sacīkšu apļa laiku.

Turklāt Malaizijas GP neviens iepriekš nebija uzvarējis no tik zemas starta pozīcijas. Kimi Raikonena pirmā uzvara šeit 2003.gadā tika izcīnīta no septītās starta vietas un interesanti, ka toreiz tieši Alonso izcīnīja savu pirmo pole karjerā.

Sacīkstes, kuras uzvarētas no 8. vai zemākas starta vietas pēdējos 10 gados

Gads

Posms

Trase

Pilots

Mašīna

Startā

Ātrākais aplis

2012 Malaizija Sepang Fernando Alonso Ferrari 8 7
2003 Brazīlija Interlagos Džankarlo Fisikella Jordan 8 4
2004 Beļģija Spa-Francorchamps Kimi Raikonens McLaren 10 1
2003 Austrālija Melbourne Deivids Kulthards McLaren 11 5
2006 Ungārija Hungaroring Džensons Batons Honda 13 4
2008 Singapūra Marina Bay Fernando Alonso Renault 15 3
2005 Japāna Suzuka Kimi Raikonens McLaren 17 1

Vēl statistikas krājumos atrodama informācija, ka Fernando Alonso jau divus posmus pēc kārtas (Austrālija un Malaizija) kvalifikācijā vairāk kā sekundi atpaliek no pole laika. Pēdējo reizi viņam tādas neveiksmes bija 2010.gadā Ungārijā un Beļģijā.

Pēc Malaizijas GP Fernando Alonso pārsteidzošā kārtā ir čempionāta vadībā un pēdējo reiz spānim čempionāta līdera gods bija 2010.gadā pēc Brazīlijas GP. Turklāt Alonso izcīnīja pirmo goda pjedestālu “Ferrari” komandai Sepangas trasē kopš 2008.gada.

Info: Autosport, Forix.com

1 KOMENTĀRS

  1. Vispār jau 28 uzvaru izcīnīšana vēsturiskajā kontekstā ir diezgan maģiska – tas 1.formulā bija sapņu rekords veselus 14 gadus, kopš 73.g. Džekijs Stjuarts nolika latiņu uz 27 uzvarām, bet tikai 87.g. Alēns Prosts to pārspēja. Atceros, ka toreiz pat padomju avīzes atzīmēja šo notikumu – bija gan Prosta bildes, gan skanīgi virsraksti 😀