2011.gadā sagatavotā video Mihaels Šūmahers skaidro DRS sistēmas darbību un apgalvo, ka spārns nevar iesprūst un palikt atvērts. Vai tiešām?

Tiem, ka nepamanīja vai nesaprata – svētdienas sacīkstē Šūmahers bija spiests izstāties ar atvērtu un iesprūdušu aizmugurējo antispārnu. Ja vācietis turpinātu sacīksti, tad: 1) tiesneši parādītu viņam melno karogu par DRS izmantošanu neatļautās trases vietās; 2) Šūmahers visdrīzāk izlidotu no trases līkumotajā daļā, kur nepieciešams viss piespiedējspēka līmenis, lai noturētos trasē pie konkrētā ātruma.

Jāpiebilst, ka DRS sistēmu darbina un antispārnu kustina īpašs aktivizēšanas mehānisms, kuru savukārt darbina hidraulika un tieši hidraulika neesot ļāvusi spārnam atgriezties izejas stāvoklī. Normālos apstākļos piespiežot bremžu pedāli hidraulikas spiediens tiek atbīvots un gaisa pretestības ietekmē spārns aizkrīt savā sākotnējā stāvoklī. Šūmahera formulai Kanādā bija hidraulikas problēma, kas neļāva atbrīvot spiedienu sistēmā un spārnu nevarēja aizvērt ne gaisa pretestība, ne arī mehāniķu dūru spēks.

Mums atliek pabrīnīties, cik tad liels būs Šūmahera neveiksmju limits šajā sezonā un šobrīd jau ar zināmu skepsi noskatīties video, kur pats Šūmahers skaidro, ka DRS sistēma nevar iesprūst: “It’s impossible!”.

DRS skaidrojums 2m:15s

1 KOMENTĀRS

  1. neveiksme pēc neveiksmes. ja nemaldos, tad tikai spānijā izstājās savas vainas dēļ.
    kas būs valensijā? -formula pa detaļām šķīdīs ārā?

    žēl paliek jau MSC. tik daudz potenciālie punkti pazaudēti mehāniķu vai citu pilotu [grožāns malaizijā] dēļ.

  2. Jā, nupat jau paliek žēl, ka viņam neveicas… Gribētos redzēt, uz ko patiešām viņš vēl ir spējīgs.

    Lai gan… Dieviņš nav mazais bērns – zina, ko dara 😛 Viņam ir pietiekami veicies pirms tam… kaut kādam līdzsvaram jau jābūt 🙂