“McLaren” Valensijā atkal spēja izcelties boksu apmeklējumu laikā – šoreiz gan labā, gan arī sliktā nozīmē.

Oficiālā laika mērīšanas sistēma rāda, ka pirmais Hamiltona boksu apmeklējums bijis rekorda cienīgs – “ātrākais boksu apmeklējums motoru sporta vēsturē”: 2,6 sekundes. Turklāt reālais laiks no Hamiltona pilnīgas apstāšanās brīža līdz brīdim, kad “McLaren” boksu sistēmā iedegās zaļā gaisma bija tikai 2,32 sekundes, kas par 0,11 sekundēm ātrāk nekā “Mercedes” uzrādīja pērn Korejas GP laikā.

“McLaren” sporta direktors Sems Maikls, kura atbildībā atrodas pitstopu process, paziņoja, ka komandā ir izdarītas izmaiņas gan personālā, gan aprīkojumā un tas nesot augļus. Dati rāda, ka vidēji rēķinot Valensijā tieši “McLaren” bijuši ātrākie boksu apmeklējumi.

Tomēr prieku un gandarījumu atkal ir sabojājusi kārtējā kļūme, kas iespējams neļāva Luisam Hamiltonam pacīnīties par uzvaru. Otrā boksu apmeklējuma laikā Hamiltons nostāvēja boksos 14 sekundes un atkrita no trešās uz sesto pozīciju. Pie tā vainojams bija jaunās versijas priekšējais domkrats.

Šī uzskatāmā problēma boksu apmeklējuma laikā atkal izsauca kritikas vilni no preses puses un žēlots netika arī Sems Maikls, kurš pērnā gada sezonas beigās no “Williams” komandas pievienojās “McLaren”.

“”McLaren” bija lieliska komanda, bet “Williams” bija nožēlojama,” savā tvitera kontā raksta “Grand Prix Diary”. “Tad Sems Maikls nomainīja komandas.”

Arī “Telegraph” raksta, ka Maikls “saņēmis sukas” no “McLaren” komandas vadības, jo uzlabojumi nav spējuši izskaust tehnikas un cilvēku kļūdas “McLaren” boksu apmeklējumu laikā, kas šogad Luisam Hamiltonam ir ļoti dārgi maksājuši arī punktu izteiksmē.

Video ar Eiropas GP labākajiem momentiem, kur redzamas arī “McLaren” problēmas boksos (~2:03)