Pagājušajā nedēļas nogalē norisinājās “Auto 24 Rally Estonia 2012”, kur uzvaru izcīnīja WRC pilots Mads Estbergs. Šis bija arī Latvijas rallija čempionāta posms. LRČ ieskaitē tika ņemti kopvērtējuma rezultāti pēc 9 posma. Kopumā šis posms iezīmējās ar to, ka līderi arvien vairāk nostiprinājās vadībā, izņemot čempionāta ātrāko klasi N4.

N4 klasē līderu maiņa nav notikusi, bet tas tikai uz papīra. Realitātē gan līdzšinējā līdera Jāņa Vorobjova, gan Kaspara Koitlas ekipāžām ir vienāds punktu skaits 58. Viņi attiecīgi izcīnīja trešo un pirmo vietu Igaunijā. Savukārt Anda Neikšāna ekipāža pēc 9. posma atradās LRČ ieskaitē  4. vietā, kurš nedaudz palielināja pārsvaru pār savu tuvāko sekotāju Avi Egli. Tagad abas ekipāžas šķir 3 punkti attiecīgi 35 un 32 punkti LRČ ieskaitē. Jau tagad ir skaidrs, ka par čempiona titulu cīnīsies Koitla un Vorobjovs, lai arī nelielas priekšrocības pēdējos divos posmos būs tieši Vorobjovam cīņa notiks līdz pēdējam posmam.

A+ klasē Igaunijas posmā nestartēja Staņislava Travņikova ekipāža, kas ļāva čempionāta vadībā vēl vairāk nostiprināties Mārtiņa Sviļa/Aivja Aizsilnieka ekipāžai, kuri apsteidz savus tuvākos sekotājus par 28 punktiem. Šāds pārsvars Latvijas rallija čempionātā Mārtiņa Sviļa ekipāžai dod iespēju nākamajā posmā izcīnīt titulu, kam viņam pietrūkst tika 6 punktu. Lai to izdarītu viņam faktiski ir nepieciešams tikai finišēt. Travņikovam pat LRČ formāts, kurā tiek ņemti vērā tikai 6 labāko posmu rezultai, dod tikai teorētiskas iespējas uzvarēt čempionātā.

R4 klases līderi ir startējuši tikai 3 posmos no pieciem. Klases līderim Vasīlijam Grjazinam ir 9 punktu pārsvars pār otrās vietas īpašnieku Alekseju Šemetu, tomēr tas nav pietiekami, lai varētu iztikt bez cīņas. Uz titulu šajā klasē vēl pretendē Aleksejs Šemets ar 37. punktiem, kurš Igaunijā izcīnīja uzvaru, Artems Nazarovs un Aleksandrs Mikhailovs ar 30. punktiem. Arī šajā klasē čempiona titula īpašnieks tiks noskaidrots pēdējā posmā.

R2 klasē čempiona titulu sev faktiski ir nokārtojis Ralfs Sirmacis ar izcīnītiem 78 punktiem. Viņš savu tuvāko sekotāju Kārli Nebaru apsteidz jau par 27 punktiem, bet otru komandas biedru Mārci Ķenavu par 31 punktu. Tas nozīmē, ka viņam nākamajā posmā ir  jānobrauc līdz galam. Lai izcīnītu titulu viņam nepieciešami vien 7 punkti. Lai arī “Okartes autosporta akadēmijas” komandas piloti pašlaik ieņem visu goda pjedestālu R2 klasē, tomēr atslābināties viņi nedrīkst, jo jaunais igauņu talants Markus Ābrams ir izrādījis sīvu konkurenci visiem komandas pilotiem. Viņa mērķis noteikti ir čempionāta pjedestāls.

Jāpiezīmē, ka gan R4, gan R2 klasēs titula izcīņa ir apdraudēta, jo tajās sezonas laikā ir startējušas vien 7 ekipāžas. Tomēr noteikumi paredz, ka tituls tiek izcīnīts, ja ieskaites klasē startē vismaz 8 ekipāžas.

Latvijas kausa izcīņā Igaunijas posmā iesaistījās Ivo Ķilpis, kurš izcīnīja uzvaru šajā klasē, lai arī viņš nepretendē uz titulu, tomēr punktus līderiem viņš ir atņēmis. Līderis jau pēdējos posmus ir Dmitrijs Mjačins, kurš ar savu stabili ātro braukšanu ir viennozīmīgi to pelnījis. Otrajā vietā ierindojās Jāņa Berķa/Edgara Čeporjus ekipāža, kura ir izcīnījusi 40 punktus un 19 punktus atpaliek no Mjačina. Trešajā vietā izmantojot līderu neveiksmes atrodas Edgara Baloža ekipāža, kura no līdera atpaliek 22 punktus, savukārt Gatis Klemencis atpalicis nu jau 30 punktus. Cīņa šeit noteikti izvērtīsies spraiga, jo Berķis cīnīsies līdz galam un arī pārējie pjedestāla pretendenti vēlēsies cīnīties par augstāku vietu.

Līdz ar to divās no piecām klasēm atlikušās cīņas ir vairs formalitāte. Tomēr ātrākajā LRČ N4 klasē par intrigu ir parūpējušies Kaspars Koitla un Jānis Vorobjovs. Tāpēc nākamie rallija posmi “Kurzeme 2012” un “Latvija 2012” būs īpaši interesanti, jo savas pēdas šeit noteikti vēlēsies atstāt – Andis Neikšāns, Aivis Egle, Jānis Feldmanis, Jānis Berķis, Gatis Klemencis, Markus Ābrams un citi.