Šīs sezonas sākums 2WD klases ekipāžai Jānis Berķis/Edgars Čeporjus padevās salīdzinoši veiksmīgs izcīnīta pirmā un otrā vieta pirmajos divos ziemas posmos Latvijas čempionātā. Savukārt turpinājums ir iznācis pagalam neveiksmīgs – trīs izstāšanās trijos posmos. Arī pēdējā  “Auto 24 Rally Estonia 2012” piedzīvota izstāšanās. Lai arī Latvijas čempionāta ieskaitei nepieciešamo posmu daudzums tika nobraukts, tomēr sportists piedzīvoja izstāšanos 11. posmā, kas liedza saņemt ekipāžai punktus Igaunijas ieskaitē.

Kā noskaidroja NORDSPEED tad kopumā pilots ralliju Igaunijā uztver pozitīvi, lai arī beigās piedzīvota izstāšanās: “Komumā mums gāja normāli bija šādas tādas sīkas aizķeršanās, tehniskas problēmas un muļķīgas kļūdas. Lielākā problēma bija tā, ka benzīna sūknis nedarbojās pietiekami labi, tam bija problēmas ar spiedienu. Līdz ar to daļā no ātrumposmiem mašīnai trūka jaudas,” pilots turpina, “pēc vienas problēmas atrisināšanās tulīt sākās nākamā problēma. Viss beidzās ar to, ka pēdējā “dopā” 11. mums pazuda stūres pastiprinātājs. Tad pēdējā labajā līkumā, kuru braucām ļoti lēnu, izsita stūri no rokām, kā rezultātā ieslīdējām grāvī.” Kāmēr ekipāža atrada palīdzību tika zaudētas vairākas minūtes, kas liedza cīnīties par augstām vietām klasē. Punktu visam pielika pārbrauciens, kad nokrita motora siksna.

“Kopumā ralliju vērtējam pozitīvi – nobraucām daudz un sapratām savas kļūdas, “stāsta ekipāžas pilots Jānis Berķis. Pilots atzīst, ka ekipāžas braukšanā vēl ir palicis iespaids no iespaidīgas avārijas rallijā “Talsi 2012”: “Tagad tramplīnus braucam ļoti uzmanīgi, pat pārlieku uzmanīgi, kas zog sekundes dopa beigās.”

Ekipāža saprot to, ka šis posms bija svarīgs Latvijas rallija čempionāta ieskaitei, viņi ļoti gribēja finišēt priekšā Dmitrijam Mjačinam tomēr tas neizdevās: “8. ātrumposmā mums pazuda puse no mašīnas jaudas, tomēr braucām cik ātri spējām. Bet ar to bija par maz, lai viņu noķertu. Tad arī sapratām, ka tas ir viss.” Viņš gan norāda, ka priekšā vēl divi posmi un ir iespēja atgūt zaudēto pārsvaru un cīnīties par kausu: “Nav jau tā ka metam plinti krūmos, mēs līdz pēdējam mēģināsim noķert Mjačinu, galvenais, lai viss strādā un iet, tad arī būs cīņa.”

Atgādinājām pilotam par veiksmīgo rallijsprintu “Gulbis 2012” jūlija sākumā, kur Jānis Berķis izcīnīja uzvaru 2WD klasē par mazāk nekā sekundi apsteidzot Ralfu Sirmaci: “Jā rallijsprintā uzvarējām. Šobrīd Sirmacis ir ātrāks, bet gribas pašiem braukt tieši tāpat kā pirms Talsiem,” pilots atgādina par ekipāžas iespaidīgo avāriju.

Nākamais posms, kur ekipāža startēs būs Igaunijā “Rally Viru 2012”. Jāņa Berķa/Edgara Čeporjus ekipāžu šogad atbalsta: AS Ventbunkers, Latvijas Avīze, Ideju Foruma bibliotēka, SIA Baltimar VT, Coca Cola, SIA Molips un motoru sporta portāls NORDSPEED.COM.

1 KOMENTĀRS