Foto: DTM

Formulā 1 visu augusta mēnesi ir brīvdienas, tomēr tas nenozīmē, ka citos motoru sporta veidos cīņas spars ir apsīcis šajā laikā.

Formula 1 čempionāts kārtējo reizi ļoti veiksmīgi ir izvairījies no ‘sadursmes’ lielāko četrgades sporta pasākumu Olimpiskām spēlēm Londonā. Tomēr augusta mēnesī F1 iztrūkumu motoru sporta līdzjutēji daļēji varēs kompensēt ar sekošanu citiem čempionātiem un sērijām – tāpēc šoreiz paveisam īss ieskats augusta motora sportu notikumu kalendārā.

**12.augusts**

Šī nedēļa būs patukša. No starptautiska mēroga motoru sporta pasākumiem notiks tikai NASCAR kārtējais Sprint Cup posms Votkinsglenas trasē un britu salonauto čempionāta (BTCC) posms Snetertonas trasē.

**19.augusts**

Šajā nedēļas nogalē jau krietni lielāka izvēle. Kā nozīmīgākos notikumus vēlos izcelt divus: MotoGP un DTM. MotoGP svētdienas vakarā aizvadīs kārtējo sacīksti un šoreiz Indianapolisas trasē ASV, kur piedalīsies visas trīs klases. Sacīkstes varēs vērot tiešraidē Viasat Sport Baltic kanālā. Tikmēr DTM pēc pārtraukuma un šova Minhenē atgriežas ar sacīksti Nirburgringā (sprinta trases konfiguācijā). Vēl šajā nedēļas nogalē notiks arī F3 Euroseries jeb FIA F3 čempioonšta Nirburgringā, NASCAR posms Mičiganā, American Le Mans Series posms Road America trasē un FIA GT1 čempionāta posms Slovakia Ring trasē.

**26.augusts**

Nedēļu pirms apritē atgriežas Formula 1 čempionāts ar Spa sacīksti, uzmanības centrā joprojām būs MotoGP kā arī WEC un IndyCar čempionāti. “Audi” un “Toyota” turpinās Lemānā aizsākto cīņu Silverstonas 6 stundu sacīkstē. Savukārt IndyCar čempionāts arī pēc pārtraukuma atgriezīsies ar Sonoma Raceway (iepriekš pazīstama kā Infineon vai Sīrspointa) Kalifornijā. Tikmēr MotoGP būs atpakaļ Eiropā un lieliskajā Brno trasē Čehijā, kur klātienē nenoliezmai būs arī Latvijas motošosejas līdzjutēji. Turklāt šajā pašā nedēļas nogalē būs arī Superbaiku jeb WSBK posms Maskavā Volokolamskas trasē – noteikti jāseko, kā krieviem veiksies ar tik augsta līmeņa pasākuma noorganizēšanu. Vēl pēdējā augusta nedēļā notiks arī F-Renault 3.5 čempionata posms Silverstonā, WRC posms Vācijā, DTM un FIA F3 sacīkstes Zandvortā, kā arī NASCAR Bristolē.

Foto: Repsol Honda

1 KOMENTĀRS