Foto: Ferrari SPA

Romēnam Grožānm ir piespriests vienas sacīkstes diskvalifikācija par sadursmes izraisīšanu Beļģijas GP startā.

Tiesneši incidentu, kas notika Beļģijas GP startā un pēc kura no sacīkstes izstājās ne tikai Grožāns, bet arī Fernando Alonso, Luiss Hamiltons un Sergio Peress, izskatīja jau pēc finiša un nolēma sodīt francūzi ar vienas sacīkstes diskvalifikāciju.

Tāpat Grožānam piespriests arī 50’000 Eiro sods, jo tiesneši uzskatīja, ka “Lotus” pilota rīcība ir rupjš noteikumu pārkāpums un varēja nodarīt kaitējumu citu pilotu veselībai. Turklāt tiesneši savā ziņojumā atzīmēja arī faktu, ka šis incidents no sacīkstes izsita divus čempionāta līderus.

Interesanti, ka “Lotus” komandai bija iespēja un tiesības iesniegt protestu, tomēr vienības vadītājs Ēriks Buljē nolēma to nedarīt un tas nozīmē, ka nākamajā posmā Moncā uz starta varētu iziet komandas rezervists Žeroms D’Ambrosio, kurš pagājušā sezonā startēja “Marussia” komandā.

Komandas boss Ēriks Buljē uzskata, ka sods palīdzēs Grožānam turpmāk izvairīties no šādiem incidentiem. Jāpiebilst, ka šajā sezonā francūzis ir bijis iesaistīts incidentos septiņās sacīkstēs: Austrālijā, Malaizijā, Spānijā, Monako, Lielbritānijā, Vācijā un Beļģijā.

1 KOMENTĀRS

 1. Godīgi sakot, nesaprotu par ko. Tas, ka Grožāns ir vainojams starta sadursmē, gan ir neapstrīdams fakts. Bet sacīkstes dsq… Es neatceros līdzīgus precedentus, lai par starta avārijas izraisīšanu būtu šāds sods. Lielas starta avārijas taču ir pietiekami regulāra šī sporta veida komponente, bet tagad pēkšņi vienam no pilotiem par to ir sods. Ja šī ir paraugprāva, tad arī turpmāk piloti būtu jāsoda par līdzīgiem pārkāpumiem.

  • Viena lieta ir starta sadursme, bet cita lieta, ka pietrūka pāris milimetri un Alonso jau vairs nebūtu šajā pasaulē… Tā kā sods ir pelnīts.

   Un vispār Grožāns tak ir patizls, 7 sacīkstēs jau izstājies, kamēr Kimi visos finišē.

  • nu viens būtu tas, ka šī ne tuvu nav pirmā reize – kaut kad jau puisis pie prāta jāved. otrs, ka sekas bija nopietnas un varēja būt vēl daudz, daudz smagākas. treškārt, šī nu nebija ne nesaprašanās starp pilotiem, ne pārrēķināšanās, bet vienkārša neskatīšanās spoguļos – patiešām, avoidable accident.

   pieņemu, ka arī Maldonado pie nākamās reizes, kas atgādinās manevru pret Peresu Monako, sēdēs malā uz vismaz vienu sacīksti.

 2. Parasti vaibstos par sodiem, bet šoreiz sods vietā … Nu tur vietas bija jūra + vēl tā bija starta sadursme nevis 1:1 ar Luisu, + Alonso tiešām gandrīz pa galvu …
  Vienīgais, ko es Grožānam ieteiktu un ko tiešām cienu šādās situācijās ir, ja cilvēks māk pateikt – jā es lohanulsja, hu–ņa sanāca !

 3. sods 100% pelnīts, bet formulējums ??? …kas noveda pie vairāku čempionāta līderu izstāšanās…ja viņš būtu iznīcinajis tikai Sauberus un, teiksim, kādu Maldonādo vai Massu, tad nekas ???!!! patizli tie tiesnešu skaidrojumi, lai neteiktu vairāk

 4. Protams, ja iztirzā videomateriālu un pieiet ar primitīvu jautājumu “kurš vainīgs?” vai precīzāk “kurš to visu sāka?”, tad Grožānam giljotīna ir garantēta. Taču diskusijas vērts ir jautājums, vai vispār šajā situācijā jāmeklē vainīgie un kāds obligāti jāsoda? Johaidī, tas taču ir starts! Ikdienišķs haoss un nešanās uz pirmo pagriezienu. Ir tikai normāli, ka kāds kādu neredz, negrib redzēt, nogriež ceļu utt. Citiem vārdiem sakot – startā nav konkrētu mērauklu, lai pateiktu, ka kāds ir vainīgs pie sadursmes. Tā vienkārši sanāca. Ja, piemēram, pāragri startējušais Maldonādo būtu dēļ tā uztaisījis ‘zavalu’, tad bargs sods būtu pamatots. Taču Grožāna gadījumā tā ir prasta publiska varas izrādīšana un autosporta cīņas gara graušana. Un pieminēt vēl to, ka šamējais redz’ līderus izsitis, ir totāla māžošanās.

  • jāpiekrīt! vainīgs jau bija, bet nu ne jau speciāli gribēja izstāties! Pikē ir vienīgais kurš speciāli avarē:D
   šis bija negadījums, kur divi gaiļi mēģināja samērīties – viens es esmu priekšā bremzē, otrs es esmu melns un nekad nebrembzēšu.

   p.s. neesmu rasists:)