Attēls: ekrānšāviņš

Video no jaunās “Circuit of Americas” trases, kura jau šogad novembra vidū uzņems Formula 1 čempionātu.

Atklāšanas ceremonijā trasi pirmo reizi izmēģināja Mario Andreti, bet vēlāk trasē devās arī “Lotus” rezerves braucējs Žeroms D’Ambrosio, no kura formulas on-bord kameras arī filmēts pievienotais video.

Video labi redzami arī iepriekš izslavēties Ostinas trases kāpumi un kritumi – augstuma atšķirība trasē ir visai ievērojama. Tomēr tas neattiecas uz pagriezienu profilu, jo līkumos slīpuma leņķis ir minimāls vai nav vispār, lai gan tas piedotu trasei papildus skatāmības efektu un par piemēru šeit var likt vairākas trases ASV – spilgtākais piemērs ir Mid-Ohio. Pagaidām gan Hermans Tilke savā trašu celtniecības arsenālā neizmanto profilēto līkumu risinājumu.

1 KOMENTĀRS

 1. Mani gan vairāk interesē, uz kā rēķina Bernija onkulis nolēmis aizpildīt tribīnes? Pārdos biļetes par 5 $ vai cer, ka relatīvais Meksikas tuvums sapulcinās čikano barus slimot par Peresu? 😀
  Tiešām nestādos priekšā, kas varētu atvilināt uz šo nostūri vidējo amerikāni. Viņš noteikti nebrauks skatīties kaut kādu tur 1.formulu, kas turklāt brauc trulā, lēnā, līkumotā un garlaicīgā trasē, kurai nav ne šarma ne vēstures. Un pat tie 0,001% amerikāņu autosporta fanu, kuri šo to par F1 zina gan, nešaubīgi jutīsies vīlušies, ka viņu ‘varenajā’ zemē, kur viss ir ‘vislabākais’, uzslējuši kārtējo Tilkes murgu, nevis kaut ko izaicinājuma ziņā līdzīgu Spa vai Moncai.

   • Ar jēdzienu “nostūris” es vairāk domāju trasi, kas atrodas ārpus pilsētas. Re, arī IndyCar organizatori jau sen sapratuši, ka kūtrajam amerikānim vislabāk nolikt trasi pilsētas vidū (ielās), lai šamējais var izvilkties no mājas, izberzēt acis, aizčāpot ap stūri un apskatīties, kāds cirks tad atkal pilsētā sabraucis 😀

 2. Ostina gan skaitās Teksasai galvaspilsēta 😉

  nazinu, vai amerikānis-vidējais spēj savu 50 štatu galvaspilsētas noskaitīt visas un uzreizi (tādi nosaukumi kā Albani, Trentona utml mūsdienās maz ko izsaka), bet tomēr gluži par nomali lamāt Ostinu nevar.

  Kas attiecas uz trasi, varbūt ir vērts pagaidīt līdz pirmajai dzīvajai sacīkstei, pirms čīgāt veco pijoli pat tilkesmurgiem

 3. Tilkem labi sanaaca 8tais liikums Turcijaa. tagad kautkas liidziigs ir uzbuuveets sheit. reljefs izskataas veel dinamiskaaks kaa Spa trasee. turklaat te arii ir ‘aklais’ liikums kura izeju neredz liikuma saakumaa. trase ir plata un ar liikumu sekcijaam kuraas teoreetiski var braukt vienliidz aatri pa dazhaadaam trajektorijaam.

  man Ostina izskataas peec potenciaali kraashnjas saciikshu trases. katraa gadiijumaa daudz labaaka nekaa Indianapolisas izkropljotaa ovaala murgs.

 4. Tīri interesanta trase.. Patīk, ka nav skopojušies ar asajiem līkumiem pēc ātrajiem gabaliem..
  Bet uzreiz jautājums – kāda iespēja, ka sacīkstes varētu izdaiļot kāds glīts mākonītis ar lietu pilēm? 🙂

 5. Manuprāt, ļoti, ļoti laba un interesanta trase, kurai ir iespējas kļūt par klasiku. Nesaprotu Pro viedokli, lai neteiktu skarbāk. Sāksim ar to, ka Ostina ir Teksasas galvaspilsēta un, lai arī tikai tikpat liela, cik Rīga, nevajag aizmirst, ka amerikāņi pārvietojas ar auto un uz tiem pašiem NASCAR ovāliem dzenas pat no valsts otras puses. Smiešanās par Meksiku ir pilnīgi nevietā, jo Meksikas ekonomika plaukst un zeļ un vismaz puse skatītāju tiešām būs no Meksikas šajā, pirmajā sacikstē.

  Te gan jāpiekrīt, ka F1 ASV tirgū ir totāli izgāzusies un paies vismaz pāris sezonas ar veiksmīgām sacikstēm, lai piepildītu tribīnes.

 6. F1 lielākais posts ir pretruna starp ātrumu un drošību. Izejot no drošibas apsvērumiem parāk liels ātrums ir bīstams un tāpēc to slāpē visādām metodēm. Lielākā daļa no jaunajiem tehniskajiem ierobežojumiem ir ar mērķi slāpēt ātrumu . Un tas pats ar trasēm. Cik daudz jau no esošajām trasēm netika sajātas ievedot tajās S veida pagriezienus tikai ar vienu mērķi – slāpēt ātrumu. Un arī šeit tas lērums pagriezienu ir tikai ar vienu mērķi – slāpēt ātrumu.
  Ātrums – autosporta karalienes spožums un dēļ drošības tas ir pārvērties arī par postu.

  • Jācer un jātic, ka vismaz Monca paliks neaizskarta uz gadu desmitiem… Citādi visas jaunās trases pēc līdzīgas shēmas – viens sektors gara taisne ar kādu aso līkumu, otrs sektors daudz vidēju-ātru līkumu, trešais kā nu sanāk.. Beigās vajadzīgs samērā liels piespiedējspēks, kas uzreiz samazina ātrumus taisnē un samazina varbūtību bremzējot kļūdīties un arī nerada tik spēcīgu aizvēju, lai sekojošā formula bez DRS spētu tikt blakus..