Ziemeļamerikā bāzētais formulu čempionāts IndyCar nākošajā gadā klātienē būs vērojams arī Eiropā, jo vienas no sacīkstēm norisināsies Itālijā, vēsta britu izdevums “Autosport”.

Baumas par iespējamo posma norisi Itālijā virmo jau kādu laiku, bet “Autosport” apstiprina, ka vienošanās jau ir panākta.

“F1LV

Jau septembrī tika publicēts 2013. gada sezonas kalendārs, taču starp 1. septembra posmu Baltimorā un 6. oktobra sacīkstēm Hjūstonā tika atstāts brīvs mēnesis. Šajā laikā tad arī IndyCar komandas un piloti ieradīsies Itālijā, lai pirmo reizi savā jaunāko laiku vēsturē (kopš 1996. gada) aizvadītu posmu Eiropā.

“Varu apstiprināt, ka 2013. gadā Itālijā notiks IndyCar čempionāta posms,” žurnālam apstiprina sacensību organizatoru pārstāvis Paola Manetti. “Vēl nevaru apgalvot, kurā trasē tas risināsies, jo ir vairāki varianti, taču droši zināms, ka sacīkstes būs.”

Leģendārais Moncas aplis ir viens no variantiem, taču acīmredzot vismazāk ticamais, jo 8. septembrī tur jau plānots Formula 1 posms. Taču interesanti, ka šī ir trase, kurā savulaik jau braukušas IndyCar formulas, kad 1957. un 1958. gadā Moncā norisinājās “Race of Two Worlds”. Toreiz vienlaikus uz starta stājās IndyCar un F1 sacīkšu tehnika.

Mudžello un Imola arī pretendē uz IndyCar posma rīkošanu.

1 KOMENTĀRS

  1. Es lieku naudu uz Mudžello! 🙂 Monca tiešām būtu slikts variants, jo no PR viedokļa nebūtu visai gudri atkal demonstrēt, cik IndyCar klasiskā tipa trasē zaudē F1. Vienreiz jau nesenā pagātnē šāda kļūda tika pieļauta, rīkojot ChampCar mačus Monreālā. Kas attiecas uz Imolu, tad jācer, ka IndyCar organizatoriem pietiks prāta neizmantot klasiski sačakarētu Eiropas trasi. Bet atjaunot Tamburello līkumu vecajā veidolā jau neviens tagad neies. Lai gan būtu krāšņi – nešaubos, ka aizokeāna veči bikses nepietaisītu, izbraucot pa veco konfigurāciju.