Attēls: Ekrānšāviņš

“Red Bull” tehniskais boss Adrians Ņūvejs pats izmēģina divas formulas, ko ir radījis.

“F1LV

“Red Bull RB6” izcīnīja 2010.gada Konstruktoru kausu un atnesa pirmo titula Sebastianam Fetelam, savukārt otra ir “Leyton-House Judd CG901B” – pirmā F1 mašīna, kuru radījis Adrians Ņūvejs un kura nekad nav izcīnījusi uzvaras, lai gan bija ļoti tuvu tam 1990.gada Francijas GP izcīņā. Toreiz Pola Rikāra trasē Ivans kapelli 45 sacīkstes apļus atradās vadībā pirms bija spiests samazināt tempu eļļas sūkņa problēmas dēļ un viņu 3 apļus pirms finiša apdzina Alens Prosts no “Ferrari”.

Silverstonā kopā ar Deividu Kulthardu Adrians Ņūvejs izmēģināja abas šīs formulas un tagad varēs veiksmīgi argumentēt pat par pilotēšas tēmu diskusijās ar abiem “Red Bull” pilotiem Marku Vēberu un Sebastianu Fetelu.

1 KOMENTĀRS

  1. Tiešām neticami. Vai tiešām viņš nekad nebija braucis (kaut vai intereses pēc), un baigais jau talants Viņš ir, jo tad sanāk, ka visu zīmē tikai pēc teorētiskām zināšanām un pilotu stāstītā. Izcilnieks. Un tas ka uz rasējamā dēļa, tas arī, tā dvēseliski liekas. Ja būtu jāizvēlas pēc konstruktora, tad gribētu lai Red Bull arī vinnē šogad.

  2. Es arī skatījos to BBC pārraidi un divas reizes pārtinu, lai pārliecinātos, ka viņš tiešām nekad ar formulu pirms tam nebija braucis….

    No vienas puses pilnīgi nereāli, no otras… varbūt, ja viņam dotu braukt, tad viņš vēl labākas taisīti! :))))

    Es riktīgi ierēcu par viņa tekstu, ka kokpitā esot ļoti daudz vietas un nevarot saprast, par ko piloti sūdzoties! :)))))

  3. Nedomāju, ka konstruktora izvizināšanās ar F1 mašīnu var dot jelkādu labumu no profesionālā viedokļa. Lai uzķērtu kādas izjūtas un tā rezultātā ģenerētu jaunas stratēģiskas idejas, ir jāmauc reālā F1 pilota režīmā vai vismaz tuvu tam. Šajā gadījumā tas bija klasisks plezīra izbrauiens, uz kādu būtu spējīgs jebkurš no mums, ja vien tiktu pie ruļļiem un kāds bijušais ass (kā Kulthards) parādītu, kas un kā jāspiež 🙂