Foto: CGPM

Robs Hafs, neskatoties uz avāriju pirmajā sacīkstē WTCC noslēdzošajā posmā Makao ielās, spēja izcīnīt otro vietu otrajā un ar to pietika, lai brits pirmo reizi kļūtu par WTCC čempionu.

Izšķirošā WTCC sacīkste nodrošināja aizraujošus notikumus, lai gan iznākums gan par to neliecina, jo pirmās trīs pozīcijas atkal izcīnīja visi “Chevrolet” fabrikas piloti. Nevar aizmirst, ka tā bija pēdējā sacīkste ar “Chevrolet” fabrikas atbalstu WTCC čempionātā.

Foto: ChevroletRoba Hafa uzdevums pirms pēdējās sacīkstes nebija viegls – viņa mehāniķu komandai bija smags uzdevums atjaunot mašīnu pēc smagiem bojājumiem pirmajā braucienā un turklāt Hafam vajadzēja izšķirošā braucienā finišēt vismaz piektajā vietā, ja uzvaru izcīnītu viņa komandas biedrs Ivans Milers vai sestajā vietā, ja uzvarētu otrs komandas biedrs Alans Meņu.

Otrajā braucienā spēkā stājās apgrieztās starta kārtības noteikums un vadībā sākumā izvirzījās ungārs Norberts Mičelics. Pēc daudzām apdzīšanām, sadursmēm un diviem drošības mašīnas periodiem vadībā izvirzījās visi trīs “Chevrolet” braucēji un Robs Hafs ar otro vietu izcīnīja titulu. Tikmēr ceturto vietu finišā izcīnīja Tjāgo Monteiro, kurš startē ar “Honda Civic” automobili – japāņu kompānija nākamajā sezonā WTCC plāno aizvadīt pilnu sezonu.

WTCC 2.sacīkste Makao

 1. Alain Menu     Chevrolet        35m36.096s
 2. Rob Huff      Chevrolet         + 0.320s
 3. Yvan Muller    Chevrolet         + 0.889s
 4. Tiago Monteiro   Honda           + 9.015s
 5. Darryl O'Young   Bamboo Chevrolet     + 9.786s
 6. Franz Engstler   Engstler BMW       + 10.127s
 7. Aleksei Dudukalo  Lukoil SEAT       + 11.024s
 8. Fredy Barth    SUNRED SEAT       + 11.399s
 9. Tom Boardman    Special Tuning SEAT   + 11.582s
10. Fernando Monje   Tuenti SEAT       + 11.900s

1 KOMENTĀRS