2003. gada pasaules rallija čempions Peters Solbergs nolēmis izlaist gaidāmo WRC sezonu, taču sola atgriezties, kad tas būs iespējams.

Solbergam bija iespēja startēt “Qatar M-Sport World Rally Team” komandas sastāvā, taču par to bija nepieciešams maksāt no savas kabatas. Nesen Solbergs paziņoja, ka pats tērēt naudu negrasās, taču ir gatavs startēt par velti. Diemžēl, ar to izrādījies par maz.

“F1LV

Oficiālā paziņojumā Solbergs vēsta, ka pēc 15 čempionātā pavadītiem gadiem nākamo sezonu izlaidīs, lai izmēģinātu spēkus citās sacīkstēs, pagaidām gan neatklājot kurās. Viņš ir pārliecināts, ka būtu spējīgs cīnīties par uzvarām vēl vismaz dažus gadus un neizslēdz iespēju atgriezties WRC, ja radīsies šāda iespēja, taču vismaz šobrīd 38 gadus vecais norvēģis atsakās maksāt par saviem startiem.

Solbergs piedalījās pasaules čempionātā kopš 1998. gada, šajā laikā aizvadot 175 posmus un izcīnot 13 uzvaras. Tiesa, pēdējo uzvaru viņš svinēja 2005. gadā, vēl pārstāvot “Subaru” rūpnīcas komandu, ar ko kopā ieguva arī savu līdz šim vienīgo titulu 2003. gadā.

Šobrīd vēl nav skaidrs, ko Solbergs darīs turpmāk. Krietni reālāka iespēja ir startēt lētākos rallijos, piemēram, Eiropas rallija čempionātā, kura viens no posmiem februārī norisināsies Latvijā. Ticama ir arī iespēja, ka Solbergs tuvākajā nākotnē pievienosies kādai rūpnīcas komandai, kas gatavojas startēt WRC. Piemēram, korejiešu “Hyundai”.

Petera Solberga WRC karjeras statistika

Debija WRC: 1998. gada Zviedrijas rallijā
Starti: 175
Uzvaras: 13
Pirmā uzvara: 2002. gada Lielbritānijas rallijā
Pēdējā uzvara: 2005. gada Lielbritānijas rallijā
Pjedestāli: 47
Uzvaras ātrumposmos: 412
Punkti: 728
WRC tituli: 1 (2003. gadā)
Komandas: Ford, Subaru, Solberg

Statistikā izmantoti “Wikipedia.org” dati