Foto: Dakar.com

Dakaras rallijreida piektajā ātrumposmā Stefans Petransels ar “Mini” uzrādīja otro labāko rezultātu un kopvērtējumā attālinājās no saviem konkurentiem.

“F1LV

Tuvākais francūža sekotājs kopvērtējumā Nasers Al-Atija vakardienas ātrumposmā zaudēja gandrīz sešas minūtes, jo nomaldījās no pareizā ceļa, lai gan pirmajā ātrumposma daļā vadībā bija tieši katarietis. Pats “Red Bull Buggy” pilots šo neveiksmi norakstīja uz kļūdu navigācijā.

Lai gan Al-Atija tas neliedza saglabāt otro vietu kopvērtējumā, tagad Petransela pārsvars ir sasniedzis jau gandrīz 10 minūtes. Ātrumposmā uzvaru izcīnīja Petransela komandas biedrs Nani Roma, kuram rallija sākums padevās visai pieticīgs – tagad spānis pacēlies uz piekto pozīciju kopvērtējumā.

Ātrumu atkal uzņēmis arī amerikānis Robijs Gordons, kurš iepriekšējā dienā piedzīvoja avāriju un bija spiests gaidīt palīdzību. Gordons bija trešais ātrākais ātrumposmā, tomēr tas viņam maz palīdz kopvērtējumā, kur zaudētas jau sešas stundas.

Tostarp tiek ziņots, ka Dakaras rallijreids prasījis pirmos upurus – desmit kilometru attālumā no Peru un Čīles robežas pēc taksometru un atbalsta auto ekipāžas sadursmes esot divi bojāgājušie un vēl vairāki ievainotie.

Kopvērtējums pēc 5.ātrumposmiem

 1. Stephane Peterhansel X-raid Mini    10h55m32s
 2. Nasser Al-Attiyah   Red Bull Buggy   + 9m54s
 3. Giniel de Villiers  Imperial Toyota  + 33m50s
 4. Leonid Novitskiy   X-raid Mini    + 37m35s
 5. Nani Roma       X-raid Mini    + 37m43s
 6. Guerlain Chicherit  SMG Buggy     + 56m34s
 7. Ronan Chabot     SMG Buggy    + 1h10m35s
 8. Bernard Errandonea  SMG Buggy    + 1h18m17s
 9. Boris Gadasin     G-Force Nissan  + 1h31m46s
10. Pascal Thomasse    MD Buggy     + 1h32m46s

[display-posts tag=”Dakara” image_size=”thumbnail” display-posts posts_per_page=”3″ display-posts include_date=”true”]

1 KOMENTĀRS