Pazīstamais norvēģu WRC pilots Peters Solbergs nopietni apsver iespēju nākotnē startēt WTCC salonmašīnu pasaules čempionātā, lai atkal cīnītos ar savu seno konkurentu Sebastianu Lēbu.

Šogad Solbergs vairs WRC čempionātā nepiedalās, kamēr Lēbs startēs vien četros posmos. Tieši Solbergs ir pēdējais pilots, kurš izcīnīja pasaules čempiona titulu rallijā pirms deviņu gadu dominanci iesāka Lēbs. Jau šobrīd ir zināms, ka 2014. gadā Lēbs kopā ar “Citroen” komandu debitēs WTCC šosejas sacīkstēs, un arī Solbergam esot izteikts konkrēts piedāvājums startēt šajā čempionātā.

“F1LV

“WTCC ir tikai viena no iespējām, taču tas, ka es tur atkal varētu sacensties ar Lēbu, liek man uz to skatīties nopietni,” intervijā britu žurnālam “Autosport” izteicies Solbergs. “Tas būtu fantastiski un mans mērķis, protams, būtu viņu uzveikt.”

Solbergs piebilst, ka šobrīd aizvada pārrunas arī ar dažādām šosejas izturības sacīkšu komandām un viena no iespējām ir startēt Skandināvijas salonautomobiļu čempionātā (STCC). Tāpat nopietni tiek apsvērta iespēja startēt rallijkrosā, kur norvēģis savulaik uzsāka savu karjeru.

“Rallijkrosā es pat varētu braukt ar savu komandu,” viņš saka. “Un arī tas būtu interesanti. Šogad Eiropas čempionātam ir jauni vadītāji un tas tiks plašāk atspoguļots televīzijā, kā arī presē. Drīzumā man ir jāizlemj, taču iespēju ir daudz un rallijkrosam es pat varētu būvēt savu mašīnu.”

Tāpat Solbergs vēlas piedalīties ASV notiekošajās “X-Games” sacensībās, kur nereti apgrozās labākie rallijkrosa braucēji. Pērn zelta medaļu debijā tur ieguva Lēbs, kurš arī gribētu “X-Games” startēt vēl. Tur būtu iespēja sacensties arī ar rallijkrosa braucēju un bijušo WRC čempionu Markusu Gronholmu, kuram gan pagājušajā gadā treniņos gadījās piedzīvot smagu avāriju.

“Būtu interesanti piedalīties kādās rallijkrosa sacensībās,” izteicies Lēbs, dodot cerību Solbergam, ka arī šajā kategorijā viņu ceļi tuvākajā laikā atkal varētu krustoties.