Attēls: ekrānšāviņš

Svētdiena – sacīkstes diena. Gaidot 2013.gada sezonu, piedāvāju noskatīties 1992.gada Vācijas GP posmu.

Vācijai tolaik Formulā 1 nebija bijis konkurētspējīga pilota jau 15 gadus un līdz ar to Mihaela Šūmahera pilnvērtīga uznākšana uz skatuves 1992.gadā izraisīja milzīgu interesi arī viņa dzimtenē.

1992.gads pagāja “Williams Renault” un Naidžela Mansela zīmē (septiņas uzvaras līdz Vācijas posmam), tāpēc nevienu nepārsteidza brita kārtējais pole un komandas biedra Rikardo Patrēzes otrā vieta startā, kamēr otrajā rindā stājā abi “McLaren Honda” piloti Airtons Senna un Gerhards Bergers. Tostarp mājnieku lielā cerība Mihaels Šūmahers (“Benetton”) sacīksti sāka no trešās rindas kopā ar Žanu Alezī no “Ferrari”.

Vai Mansels Vācijā izcīnīja savu astoto uzvaru tosezon, kurš bija viņa sīvākais sāncensis un vai Mihaels Šūmahers nokļuva uz pjedestāla, lai iepriecinātu savus skatītājus? Noskaties video – 1h:40min.

Vācijas GP – 1992.gads

1 KOMENTĀRS

 1. nekad neesmu skatiijies saciikstes ieraxtaa. shis video nebuus iznjeemums.

  vairaak interesee kaapeec 1992. gadaa F1 pasauli paarnjeema Mansela maanija. vinjam tachu nebija konkurentu tajaa sezonaa. a kad 2011. gadaa ko liidziigu izdevaas paveikt Fetelam- tad sunji saaka riet virsuu ka vinjsh prot braukt tikai ar aatraako mashiinu. kautkaa jociigi. gandriiz vienaadi varonjdarbi, bet atshkiriigas reakcijas.

 2. Tāpēc, ka Mansels daudziem imponēja… Jau pieredzējis pilots – veterāns. Beidzot labākā mašīna. Nebija žēl, lai jau tiek čempiona tituls, pēc visiem neveiksmju gadiem.
  Tiesa, vēlāk “Indycar” čempionātā, komandas biedrs Mario Andretti laikam bija teicis, ka baismīgāks pēc rakstura partneris viņam nav bijis 🙂

 3. Varbūt tādēļ Mansels bija iemīļots, ka bija īsts džeks un vienlaikus džentelmenis, bet Fetels ir zaļš gurķis ar tādu bišķi vāciski telisku mūli (it sevišķi jaunībā) un uz piedestāla tēlo aso džeku izsakot mākslīgi rupjības

   • Manuprāt, ‘mazliet neintelektuāli’ ir pie visām tēmām bazarēt kaut ko par Fetelu. Tā jau izskatās pēc mānijas. Šeit topiks ir par 1992. gadu – kāds tam sakars ar Fetelu?

 4. Ja diskutējam par Mansela popularitātes tēmu, tad principā varu piekrist iepriekšējam komentāram.
  Mansels bija īsts cīnītājs. Bija bauda viņu skatīties. Naidžels 80-to gadu otrajā pusē bija tāda paša mēroga superzvaigzne kā Prosts, Senna un Pikē, tikai viņam dažādu iemeslu dēļ neizdevās tikt pie kārotā titula. Tāpēc 90-to gadu sākumā lielākajam vairumam līdzjutēju vienkārši gribējās, lai viss nostājas savās vietās, lai ‘Britu Lauva’ BEIDZOT izcīna to, ko jau sen pelnījis. Un bija vienalga, ka 92.g. sezona pagāja bez nopietnas intrigas – gandrīz visi tīri cilvēcīgi priecājās par Naidžela panākumiem, ka taisnība beidzot uzvarējusi un arī Mansela vārds uz visiem laikiem tiks ierakstīt čempionu listē.

  • Pikē – superzvaigzne?? Nu atvainojiet piedodiet..

   Save veida latinosu Primadonnas saakotneejais prototips, (jeb ‘viens no’) – o jā, tam varētu piekrist, un ar zamaškām uz Hanta tipa ‘ātrajo dzīvotāju’ lifestyle, un Bergera stila joku taisītājs, arī tam varētu piekrist, bet visā visumā viens no tiem, par kuriem stāv raxtīts – “You Have Been Weighted And Found Wanting”

  • Jā, slavenā 86.gada noslēdzošā gonka Austrālijā (tikai pēdējā aplī tas gluži nebija). To momentu vēl Padomju Centrālā televīzija vakara sporta ziņās parādīja 😀
   Vēl jau Mansels spīdoši brauca arī 87.gadā – nebūtu iespaidīgā avārija Japānā, kas zina, vai Pikē būtu pārsvaru nosargājis. Un 91.gadā tas pats – drāma ar riteni Portugālē, izlidošana no trases Japānā, un cerības uz titulu zaudētas, lai gan otrajā sezonas daļā Mansels viennozīmīgi bija ātrākais.

 5. Liels paldies par video!
  Bet cik tizlas gan bija tās F1 pārraides tajos barbariskajos laikos 🙂 Ja salīdzina ar šodienas BBC vai Sky Sports dzīvajām pārraidēm (Pit-Line talking, Grid Walk, Intervijas ut utt)
  Un cik tizla bija tā braukšana tajos brutālajos laikos 🙂 Trases kā graņterovka, mašīnas lēkā, piloti kratās un vispār viss atgādina autokrosu salīdzinot ar mūsidenu Play Station-like F1.