Foto: chavez.org.ve

Harizmātiskais Venecuēlas prezidents Hugo Čavess 58 gadu vecumā ir aizgājis aizsaulē un tas var ietekmēt procesus arī Formulā 1.

“F1LV

Čavess jau ilgāku laiku bija slims, lai gan šī informācija tika rūpīgi slēpta no Venecuēlas tautas. Tagad pēc 14 gadu ilgas prezidentūras, Čavess ir devies uz citiem medību laukiem un viņa vietā stāsies viceprezidents Nikolā Maduro, tomēr jau pēc mēneša valstī notiks vēlešanas un nav nekādas garantijas, ka Čavesa Sociālstu partija tajās uzvarēs. Tas, savukārt, var ietekmēt Pastora Maldonādo likteni Formulā 1.

Foto: IndyCar MediaČavess bija ļoti aktīvs autosporta un Venecuēlas sportistu atbalstītājs. Izmantojot valstij piederošo naftas kompāniju PDSVA vai tās filiāli “Citgo”, viņš finansiāli atbalstīja ne tikai Maldonādo, bet arī IndyCar pilotus EJ Vīzo un Milku Dūno (attēlā pa labi). Tomēr Venecuēlā šai taktikai vienmēr ir bijusi spēcīga opozīcija, kas norādīja, ka tādā veidā tiek šķērdēta valsts un tautas nauda, jo netiek ievērota attiecīga sponsorēšanas procedūra un arī mērķi nav atbilstoši valsts interesēm.

Protams, par to visu var strīdēties, jo piemēram Pastors Maldonādo Venecuēlā ir kļuvis par gluži vai nacionālo varoni un paraugu visai jaunatnei. To uzskatāmi parādīja arī “Williams” komandas vizīte un demo braucieni Karakasā. Pagaidām nav skaidrs vai jaunā valdība centīsies saraut PDVSA saikni ar “Williams”, kas gan ir apzīmogota ar ļoti stingru līgumu, taču zināmu spriedzi Čavena nāve var radīt Grūvas komandā, kas ik sezonu naftas kompānijai izraksta čeku par 30 miljoniem sterliņu mārciņu.

1 KOMENTĀRS

  1. Kā zināms, stingrie līgumi diktatūras valstīs neko nenozīmē. Arī Čavess savulaik bija slavens ar savām nacionalizācijas programmām, kuru laikā daudzi Rietumu partneri tika pasūtīti ‘trīs mājas tālāk’.